Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z NTLDR - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z NTLDR (/problem-z-ntldr-1516-t)



Problem z NTLDR - perliczka - 27.09.2009 22:58

Po zainstlowaniu 7ki z płytki PCWorlda, system odpala się idealnie tylko w przypadku jeśli w stacji CD jest płyka instalacyjne, kiedy jej nie ma pojawia się komunikat - brak pliku NTLDR, naciśnij ctrl+alt+del.
Jeśli włożę płytkę i nacisnę te klawisze system znowu podnosi się bez zarzutu, co zrobić aby podnosił się bez płytki w CD?


RE: Problem z NTLDR - bend - 27.09.2009 23:28

Ja na twoim miejscu poszedł bym do kogoś kto ma 7 sprawdził gdzie ma ten plik co to za plik skopiował go i wkleił do siebie a nóż pomoże i zmień w biosie boot na HDD ale dopiero po kopiowaniu. a jak nie to zainstaluj jeszcze raz wina ale bez formata!


RE: Problem z NTLDR - Romanek100 - 28.09.2009 04:07

Uśmiechnięty NTLDR to jest plik startowy Windowsa.

Jeśli masz fat32 to dyskietka startowa z obsługą cd-rom i kopiujesz ntdlr z folderu i386 z płyty instalacyjnej Win7 do głównego katalogu c:
Jeśli ntfs to uruchamiasz z płytki instalacyjnej uruchamiasz konsole odzyskiwania i wpisujesz copy x:\i386\ntdlr c:\
(x-to literka cd-rom)
I po sprawie.


RE: Problem z NTLDR - damian-Win2000 - 28.09.2009 06:39

Chłopie co ty piszesz Windows Se7en ma instalację WIM jak longhorn a nie jak XP/w2k I368 ! Cwaniak


RE: Problem z NTLDR - Skymad - 28.09.2009 11:48

Oj coś mi się wydaje, że ta płytka jest lipna...
Hasło do Google: "naprawa NTDLR", ewentualnie z dopiskiem "Seven"


RE: Problem z NTLDR - perliczka - 28.09.2009 12:21

Brata Google już dawno zagoniłem do pracy, sęk w tym, że większość znalezisk dotyczy problemu wspólnej egzystencji 7ki i XP lub Visty.
Znalazłem też info, jeśli dobrze zrozumiałem, że ntdlr nie występuje w 7ce a jedynie w XP-ku.
Ponadto wynika że w całą tą sprawę zaplontany jest też bootmgr, spróbuje z nim pokombinować, może się uda