Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmiana lokalizacji folderu Moja muzyka na D: - błąd przy wyborze ścieżki (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmiana lokalizacji folderu Moja muzyka na D: - błąd przy wyborze ścieżki (rozwiązany) (/zmiana-lokalizacji-folderu-moja-muzyka-na-d-blad-przy-wyborze-sciezki-rozwiazany-15072-t)



Zmiana lokalizacji folderu Moja muzyka na D: - błąd przy wyborze ścieżki (rozwiązany) - Rynek - 31.03.2011 10:09

Witam,
wczoraj w nocy, konfigurując nowego laptopa, chciałem zmienić lokalizację folderów Moja muzyka oraz Moje xxx z domyślnego położenia w katalogu C:\Users\<username>\xxx na dysk D:\. Przy pierwszej operacji popełniłem błąd - nie podałem konkretnego folderu na D:\ i tym samym Moja muzyka została zastąpiona przez dysk D:\. Obecnie mamy sytuację, w której na dysku C:\ w katalogu Users\<username> widnieje dysk D:\ (dawna Moja muzyka, której nigdzie nie ma) a przy próbie kliknięcia na niego PPM celem przywrócenia domyślnej lokalizacji, wyświetla się ścieżka C:\Users\Adrian\Music oraz pojawia[attachment=2576][attachment=2577] informacja "Nie można utworzyć listy zwykłych podfolderów w D:\System Volume Information. Odmowa dostępu."[attachment=2575]
Proszę o pomoc w przywróceniu pierwotnych ścieżek dla dysku D:\ oraz folderu Moja muzyka.
Ewentualnie czy przywrócenie systemu do stanu początkowego (czego chciałbym uniknąć) coś tu pomoże?


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moja muzyka na D: - błąd przy wyborze ścieżki - War_3_ - 31.03.2011 10:28

Przywrócenie do ostatniego punktu przywracania sprzed zmian powinno pomóc.


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moja muzyka na D: - błąd przy wyborze ścieżki - Rynek - 31.03.2011 11:10

Pomogło z rzeczy samej. Trochę się obawiałem, gdyż w opisie funkcji przywracania punktu systemu MS podaje, że proces pomija dokumenty, muzykę i wideo użytkownika, jednakże nie chodzi w tym najwyraźniej o strukturę katalogów a o ich samą zawartość. Reasumując, dysk D:\ jest dyskiem D:\ (zawierającym elementy ogólne) a Moja muzyka nie ma z nim żadnego powiązania jak to miało miejsc dotychczas. Ponadto Biblioteka Muzyka również nie traktuje D:\ jako folderu muzycznego. Pełen sukces! Dzięki War_3_ oczywiście. Do zamknięcia.
P.S. W sieci znalazłem tylko 2 wątki z identycznym problemem, jednakże żaden z nich nie został rozwiązany. Pozdrawiam