Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Adobe/Foxit nieczytelna czcionka (/adobe-foxit-nieczytelna-czcionka-14902-t)



Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - DamianW7 - 23.03.2011 11:14

Witam, problem dotyczy pewnego pliku .pdf który w obydwu programach czyli Adobe oraz Foxit jest po otwarciu w niektórych momentach nieczytelny nie wiem czemu ale momentami jest ok czyli normalna cionka a inne wyrazy w zdaniu mają taka postać np. ( JH%RHVK*YFTF%&**). Jeśli mało konkretnie wyjaśniłem ten problem to proszę pisać co jest niekonkretne postaram się bardziej sprecyzować.


RE: Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - War_3_ - 23.03.2011 11:23

To skan czy plik jakiś tekstowy przerobiony na .pdf? Wydaje mi się, że źle jest zrobiony plik po prostu (np. twórca nie miał polskich znaków, office był PL a acrobat eng itp itp...). Możesz spróbować z adobe dictionaries for adobe reader, może będzie w stanie do odczynić.


RE: Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - DamianW7 - 23.03.2011 11:30

Właśnie może i masz racje, że tak to było robine...
W Adobe jak otwieram to pojawia mi się taki komunikat: "Niewystarczające dane dla obrazu" a jak klikam w tło to pokazuje się "Nie można wydzielić osadzonej czcionki... Część znaków moży być nieprawidłowo wyświetlana..."
Wydaj mi się, że jest to plik przerobiony a nie skan.


RE: Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - War_3_ - 23.03.2011 11:40

No to zostaje albo ten dictionaries o którym pisałem, albo prośba o ponowne zrobienie pliku, kodowanego na UTF-8 (w docu).


RE: Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - DamianW7 - 23.03.2011 11:48

Ok. Dzieki. Można usunąć ten temat.


RE: Adobe/Foxit nieczytelna czcionka - War_3_ - 23.03.2011 11:50

A które rozwiązanie pomogło? Zadowolony