Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przeglądarka obrazów w Se7enie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Przeglądarka obrazów w Se7enie (/przegladarka-obrazow-w-se7enie-14886-t)



Przeglądarka obrazów w Se7enie - Smokofenek - 22.03.2011 19:10

Otóż, jak zapewne każdy wie, w Windows XP była taka fajna przeglądarka. Otwierały się wszystkie pliki, w tym gify, które się ruszały w owej przeglądarce.

W Windows Vista, jak i w "Siódemce" gify niestety się nie ruszają. Być może jest to błahostka, ale bardzo uciążliwa. Czy da się, i jak to naprawić? Byłbym niezmiernie wdzięczny bo jest to dla mnie ważne.

Aktualnie korzystam z otwierania gifów przez przeglądarkę internetową, aby widzieć ich ruch. Ale jest to wkurzające, że co chwile musi się włączać nowa karta. Dlatego chciałem mieć sposób aby w normalnej przeglądarce Windowsa można było widzieć animację gifów.

Z góry dziękuję.


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Nasa - 22.03.2011 19:18

Najlepiej zrobić to tak:
Kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolny plik *.gif i z menu wybierz Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny,
Wybierasz program Galeria fotografii systemu Windows, a poniżej zaznaczasz opcję Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików. Klikasz OK i gotowe!! Uśmiechnięty


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Smokofenek - 22.03.2011 19:20

Ale chodzi o to, że ja już używałem galerię fotografii do gifa, ale te gify się nie ruszały.


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Nasa - 22.03.2011 19:20

sprawdź ten program http://www.dobreprogramy.pl/XnView,Program,Windows,12934.html


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Smokofenek - 22.03.2011 19:23

Tyle, że chciałbym nie używać dodatkowych programów. Głównie chodzi o to aby tą zwykłą przeglądarką móc przeglądać gify aby się ruszały


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Nasa - 22.03.2011 19:29

Są dwie możliwości pierwsza to przeglądarka internetowa a druga to zainstalować jakąś przeglądarkę graficzną. Innego nie ma.
Sam zobacz


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Smokofenek - 22.03.2011 19:32

uh, właśnie widzę, ale jednak próbowałem jakoś znaleźć sposób...
i to nie jest bład w pliku przeglądarki Windows 7, bo skopiowałem sobie tą przeglądarkę z XP i też nie działało.
Na pewno nie ma tego w jakichś ustawieniach?
Bo instalacja nowej odpada.


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - bodziulla - 22.03.2011 19:47

Hej.
Choćby nie wiem jakby ktoś chciał Tobie pomóc lub Ty chciałbyś przeglądać za pomocą systemowej przeglądarki ruchomych plików gif niestety W7 odszedł od tego pozostawiając tą czynność w WXP i na tym koniec. W wersji beta i RC była taka możliwość a nawet była bardziej funkcjonalna. Dlaczego Microsoft tak zrobił musisz pisać do nich. Tutaj niestety musisz gify przeglądać w IE lub innym programie np: IrfanView itdCwaniak
Pzdr


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - Smokofenek - 22.03.2011 20:02

Ah, szkoda.
Niestety nie mogę skorzystać bezpłatnie z pomocy technicznej bo "mój klucz produktu wskazuje na to, że nie przyługuje mi darmowa pomoc" :/
A chętnie bym ich zapytał o to.

No nic. Może ktoś się czegoś kiedyś dowie.
Dzięki za pomoc.


RE: Przeglądarka obrazów w Se7enie - bodziulla - 22.03.2011 22:28

Pomoc z strony Microsoftu zawsze możesz otrzymać. Są darmowe linie do nich. Co do Twojego dylematu możesz pytać. Tutaj po prostu programiści a raczej zarząd spółki odszedł od tego. Z tego co wyczytałem jest taka możliowść ponoć gdy pobierzesz Photo Viewer Online cały pakiet, ale jak to się ma do całości nie wiem (nie praktykuję pakietu Micro). W PC Format chyba bodajże trzy numery do tyłu był artykuł poświęcony na temat aplikacji mało znanych z strony Microsoftu być może poszperaj w tym, bo jak czytałem ten artykuł było sporo ciekawościCwaniak. Musiałbyś pobrać cały pakiet poprzez WU lub z strony MicrosoftuCwaniak