Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zarobki Informatyka w Niemczech - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+--- Wątek: Zarobki Informatyka w Niemczech (/zarobki-informatyka-w-niemczech-14870-t)



Zarobki Informatyka w Niemczech - czerwin97 - 22.03.2011 07:51

Witam. Mam pytanie. Ile zarabia informatyk w Niemczech ? I czy np. taki informatyk programista musi znać się dobrze na języku niemieckim jak chce wyjechać zarabiać tam ?


RE: Zarobki Informatyka w Niemczech - karol00094 - 22.03.2011 08:00

Niemiecki będzie ci potrzebny do komunikowania się , natomiast Angielski posłuży ci jako jezyk do programowania ( większość komend w PAWN , C++ ) jest angielska.


RE: Zarobki Informatyka w Niemczech - Nasa - 22.03.2011 13:20

ok 6 tys euro gdzieś tak czytałem


RE: Zarobki Informatyka w Niemczech - bodziulla - 23.03.2011 01:01

Hej.
Fajnie, że sprecyzowałeś "programista". Odnośnie języka. Niemiecki w teorii i praktyce przyda się w komunikacji. Bardzo, ale to bardzo rzadko stosuje się ten język w programowaniu a raczej w kodzie. Będąc na praktyce na wakacjach mówię o firmie Bosch można byłoby się tam zatrudnić i na początek dostać 2500- 3000 euro, ale trudna weryfikacja. Co do kasy wszystko zależy co potrafisz. Odnośnie języka jak umiesz EN bez problemu możesz tam pracować. Choć jak zdarzyło się mojemu koledze był w Japonii (nie wiem o co chodziło z językiem), jak powiedziałeś, że umiesz DE byłeś dyskwalifikowany. Musisz się też trochę przerzucić jak pojedziesz na ciut inny system pisania tzn. nie jak u nas, że jak coś umiesz chowasz się, ale to inna gadka Cwaniak
Pzdr


RE: Zarobki Informatyka w Niemczech - BrakU - 26.09.2011 07:42

Witam.
Swojego czasu miałem pracować w Niemczech jako Informatyk. Mam tam rodzinę i znam niemiecki. Szukałem pracy, długo nic, a potem aż wysyp ofert Uśmiechnięty
Jestem technikiem informatykiem i zdecydowałem się (na razie) zostać w kraju. Obecnie studiuję w Poznaniu - mam nadzieję, że to w przyszłości pozwoli mi na większe zarobki.
Tak jak się orientowałem to jako technik w Niemczech można zarabiać 1500 - 2200 euro. Ktoś świeżo po studiach ze znajomością języka (co najmniej jednego), ale bez doświadczenia zawodowego dostanie 2500 - 3200 €. Natomiast jak masz paroletnie doświadczenie, jesteś dobry w tym co robisz i znasz ang i niem to oferty poniżej 4000 € odrzucasz, bo są dla ciebie śmiesznie niskie Zacieszacz
Podane kwoty są oczywiście w przybliżeniu i już na rękę (netto). Zależą w dużej mierze od umiejętności praktycznych - to się głównie liczy, a nie papierek.

Jeśli ktoś poważnie myśli o wyjeździe, a nie tylko pyta z ciekawości to przed wyjazdem szczerze namawiam do poczytania o kulturze, prawie, ubezpieczeniach, świadczeniach, opłatach, cenach i podatkach w Niemczech. Aby się potem mocno nie zdziwić.
Pozdrawiam BrakU, www.gromnicki.com.pl