Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak podmienić plik explorer? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Jak podmienić plik explorer? (/jak-podmienic-plik-explorer-14848-t)



Jak podmienić plik explorer? - Shogunatify - 21.03.2011 11:59

Jak podmienić plik explorer? jak chcę to zrobić to wyskakuje okienko i pisze że nie mam uprawnień. Bardzo proszę o pomoc.


RE: Jak podmienić plik explorer? - War_3_ - 21.03.2011 12:08

Był już poruszany podobny temat na forum nie raz.

Pobierz program w rodzaju TakeOwnership, przejmij plik na własność i podmieniaj.
Zrób kopię zapasową pliku na wszelki wypadek.

edit: Ale fiziel, nie mogę napisać pobierz z wielkiej litery Zadowolony


RE: Jak podmienić plik explorer? - Shogunatify - 21.03.2011 15:53

Jeszcze mam pytanie żeby nie zakładać nowego tematu. Jak podmienić i gdzie wkleić plik shell32.dll i ExplorerFrame.dll ?


RE: Jak podmienić plik explorer? - War_3_ - 21.03.2011 16:07

C:/windows/system 32 o ile pamiętam. Tylko zrób kopie zapasowe. Prawdopodobnie trzeba będzie też przejąć je na własność.


RE: Jak podmienić plik explorer? - ihatebuffering - 21.03.2011 16:51

http://windows7forum.pl/problemy-nowymi-kompozycjami-pytania-nt-wygladu-windows-watek-t-3938.html

w tym wątku są odpowiedzi na Twoje pytania.


RE: Jak podmienić plik explorer? - Shogunatify - 21.03.2011 17:07

Przejąłem te pliki i dalej wyskakuje komunikat że nie mam dostępu. Plik explorer.exe udało mi się skopiować i zamienić. Co mam zrobić z tymi dwoma plikami ? chodzi o shell32.dll i ExplorerFrame.dll. Znajdują się w system32 tak jak napisał War_3_.


RE: Jak podmienić plik explorer? - ihatebuffering - 21.03.2011 19:51

Musisz najpierw zmienić ich nazwę, ponieważ są aktualnie używane przez system. Zmieniasz ich nazwę np explorerframe.dll.old teraz wklejasz plik zmodyfikowany/z thema. Tamten zostawiasz jako kopia, reset systemu i system załaduje plik z modyfikowany.


RE: Jak podmienić plik explorer? - Shogunatify - 21.03.2011 20:01

Mam pytanie, co te pliki zmieniają ? bo zrobiłem tak jak napisał "ihatebuffering" w ostatnim poście i nie widzę różnicy. (shell32.dll i ExplorerFrame.dll).


RE: Jak podmienić plik explorer? - Portator - 21.03.2011 20:13

Witaj. Jeden powinien zmienić strzałki ( do przodu/ do tyłu ). Drugi zmienia górną część okna.


RE: Jak podmienić plik explorer? - Shogunatify - 21.03.2011 20:19

Aha to u mnie coś jest nie tak, ale jak to są takie rzeczy to nie będę się bawił ;P. Dzięki wszystkim za pomoc ;D.


RE: Jak podmienić plik explorer? - ihatebuffering - 21.03.2011 22:08

Najwięcej zmienia kompozycja, nie same pliki.