Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Wideo (/wideo-24-f)
+---- Wątek: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? (/slaba-jakosc-filmow-po-zmianie-systemu-z-xp-na-7-ultimate-14815-t)



Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - maniek11x - 19.03.2011 19:50

Filmy na youtube też odtwarza gorzej !
Co mam zrobić aby filmy działały poprawnie ?
Ps. to nie ja instalowałem system więc niewiem co i jak .


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - baniakg1 - 19.06.2011 07:57

Mam ten sam problem. Głównie występuje on u mnie w odtwarzaczu KMplayer. Sterowniki od grafiki mam nowe i kodeki też.
Mam: Windows 7 ultimate 64 bit


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - jacek-placek - 19.06.2011 09:13

(19.06.2011 07:57)baniakg1 napisał(a):  Mam ten sam problem. Głównie występuje on u mnie w odtwarzaczu KMplayer. Sterowniki od grafiki mam nowe i kodeki też.
Mam: Windows 7 ultimate 64 bit

To może zainstaluj KMPlayer 64 bitUśmiechnięty ?


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - baniakg1 - 19.06.2011 15:58

Mam zainstalowany KM player 64 właśnie , zapomniałem napisać


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - Raizo - 24.06.2011 15:57

Ja powiem tak, KM player w Windows 7 nie chodzi zbyt dobrze. Na waszym miejscu odtwarzał bym filmy na WMP 11 z kodekami. Możliwe też że film ma po prostu taką jakość i tyle. Jeśli chodzi o youtube to nie wiem co może być problemem. A te wasze filmy jakie mają formaty?


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - aDii - 24.06.2011 17:01

1. Odinstaluj sterowniki grafiki oraz wszystkie kodeki
2. Przeczyść rejestr CCleanerem
3. Restart kompa
4. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz te kodeki http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec-Pack,Program,Windows,13137.html
- nie instaluj media player classic!
5. Restart komputera
6. Ściąg BEST Playera http://www.dobreprogramy.pl/BESTplayer,Program,Windows,12658.html

Mam nadzieję, że pomogłem.


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - worekowsa - 24.06.2011 17:04

KMPlayer?

Na dzień dzisiejszy aplikacja ta nie jest już chyba rozwijana, ponieważ jego miejsce zajął PotPlayer.


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - anemnon - 21.08.2011 11:32

Witam. Mialem podobny problem po przesiadce z XP na 7... Jakosc filmow byla dla mnie niedopuszczalna... Meczylem sie z tym dluzsza chwile ale wreszcie znalazlem rozwiazanie. Problemem sa zintegrowane kodeki w windows7. Rozwiazanie dosyc proste... Instalujemy k-lite codec pack pozniej instalujemy win7dsfiltertweaker wlaczamy ten drugi i ustawiamy zeby wszystkie formaty filmowe byly dekodowane przez ffdshow a nie kodeki microsoftu. Nastepnie wlaczamy nasz ulubiony odtwarzacz filmow i cieszymy sie normalna jakoscia obrazu.

Druga opcja podobno jest zainstalowanie specjalnych kodekow dedykowanych pod windows7 nazywaja sie jakos "Windows 7 codec pack" czy jakos tak i one same wylaczaja kodeki systemowe. Tego jednak nie testowalem. Pierwsza opcja dziala u mnie idealnie. Pozdrawiam.


RE: Słaba jakość filmów po zmianie systemu z XP na 7 Ultimate ? - jacek-placek - 10.09.2011 09:04

(21.08.2011 11:32)anemnon napisał(a):  Druga opcja podobno jest zainstalowanie specjalnych kodekow dedykowanych pod windows7 nazywaja sie jakos "Windows 7 codec pack" czy jakos tak i one same wylaczaja kodeki systemowe. Tego jednak nie testowalem. Pierwsza opcja dziala u mnie idealnie. Pozdrawiam.

Jest dokładnie jak piszeszUśmiechnięty Mam system x64 i zainstalowałem Win7codecs 3.0.6 dla systemów x86. Nic więcej nie instalowałem, a nie miałem jeszcze żadnych problemów z jakimkolwiek formatem video czy audioUśmiechnięty

Trudno mi zrozumieć ludzi, którzy cały czas instalują, usuwają coraz to inne odtwarzacze, a wystarczy jeden, ten właśnie systemowy WMP. Dla ciekawych podaję link do tych kodeków - http://www.dobreprogramy.pl/Win7codecs,Program,Windows,13277.html