Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem jak usunąc stary Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem jak usunąc stary Windows 7 (rozwiązany) (/problem-jak-usunac-stary-windows-7-rozwiazany-14723-t)



Problem jak usunąc stary Windows 7 (rozwiązany) - Marek25 - 15.03.2011 23:28

Nie wiedziałem gdzie napisać bo już mam serdecznie dość i liczę na waszą pomoc miałem 2 systemy Windows XP i Windows 7
1.sformatowałem dysk na którym był Windows XP licząc że się go pozbędę i będę się cieszył jednym Windowsem
2. niestety nie mógł się uruchomić Windows brakowało jakiegoś pliku butującego chyba w momencie desperacji sformatowałem również partycję na której był Windows 7 z myślą trudno zainstaluję sobie wszystko od nowa od początku no i wszystko fajnie jest ale jest problem
3. system nowy zainstalowałem (Windows 7 ) tam gdzie był kiedyś XP na dysku c ale jest problem nie dość że muszę wybierać przy uruchamianiu który system mam wybierać Windows 7 czy windows7(nie działający już) to jeszcze partycja na której był Windows 7 wcześniej a właściwie jej 100 mega jest nie do ruszenia bo chciałem sobie tą partycję dołączyć do dysku C cześć jej przyłączył a reszta jest nie do ruszenia proszę o pomoc Smutny

dla informacji partycje na której był Windows XP i stary Windows 7 formatowałem gparted z płytki
EASEUS Partition Master nim robiłem przenoszenie partycji starej gdzie był kiedyś Windows 7 dołączałem do dysku C ale zostało 100 mega których ruszyć nie mogę do tego to okno wyboru mnie dobija


RE: Problem jak usunąc stary Windows 7 - bodziulla - 16.03.2011 00:49

Hej Maro.
Prawdopodobnie namieszałeś ciut przy początkowej instalce, ale to nie dylemat. Odnośnie boot przy uruchamianiu. Gdy wpiszesz "msconfig" w zakładce "Rozruch" są opcje uruchamiania systemów. Klikasz na starą WXP, usuń i praktycznie boot masz z W7.
Co do partycji 100 MB. W7 został tak stworzony, że partycja owa jest potrzebna do tylko i wyłącznie uruchamiania systemu i praktycznie ona musi istnieć!. Fajnie będzie jak ją pozostawiszCwaniak
Pzdr