Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP (/dziwny-komunikat-z-gg-odnosnie-ip-14693-t)



Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - Zwiru_NS - 14.03.2011 21:12

Otóż po zalogowaniu do gg po co jakiś czas wyskakuje komunikat że jestem zalogowany na innym komputerze o adresie ip 10.2.3.1244 . Kiedy próbuje sprawdzić okazuje się że jest to adres wew. i nie wiem o co może chodzić ... ? Czy aby ktoś coś nie grzebie ? Moje IP jest inne ...


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 14.03.2011 21:33

Mam do Ciebie pytania: po pierwsze kto jest Twoim dostawcą neta i czy pokrywa Ci się adres IP: po wpisaniu w wiersz poleceń polecenia: ipconfig i z po wejściu na stronę http://www.ip-adress.com

A dlatego pytam ponieważ np w Erze są wykorzystywane dwa adresy IP: wewnętrzny do komunikacji komputer-stacja bazowa i zewnętrzny do komunikacji stacja bazowa - net.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - Zwiru_NS - 14.03.2011 21:39

To jest Neostrada i ipconfig pokazuje inne ip niż ta strona.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 14.03.2011 21:42

Czyli prawdopodobnie u Ciebie również jest podział na ip zewnętrzne i wewnętrzne. Raczej nie powinieneś się tym przejmować. A miałeś tak wcześniej czy dopiero odkryłeś to od niedawna?


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - Zwiru_NS - 14.03.2011 21:47

2 lub 3 razy pokazał się taki komunikat od momentu kiedy przeskoczyłem z aqq na gadu gadu... Był też jakiś problem międzyczasie z włamem na konto gmail ... Ale znowu tam pokazywało chińskie IP i wydaje mi się że to raczej zmasowany atak był... W każdym razie po tym 2 lub 3 razy taki komunikat się pojawiał.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 14.03.2011 21:55

W takim razie wejdź w ustawienia swojego łącza internetowego i spójrz czy nie masz zmian w danych dostępowych, potem przeskanuj kompa antywirem.
Jaką lokalizację pokazuje przy tym innym IP? Czy to Twoja miejscowość?


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - dhapollo - 14.03.2011 21:56

Mato to samo co autor tematu, często wyskakuje mi info że jestem zalogowany na innym komputerze


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 14.03.2011 22:05

Takie komunikaty potrafię występować gdy ma się zmienne IP i nas, nawet na chwilę rozłączy. Wtedy pokazuje się informacja o naszym nowym IP.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - Zwiru_NS - 14.03.2011 22:07

Tego innego IP nie idzie sprawdzić tzn, pokazuje, że jest to adres wew. i tyle wiem ... To jest to IP 10.2.3.1244


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 14.03.2011 22:15

Tak jak pisałam wcześniej, zobacz czy nie masz zmienionych danych dostępowych i przeskanuj komp antywirem i programem do rootkitów.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - War_3_ - 15.03.2011 08:07

Sprawdzałeś ipconfig /all w CMD ? Powinieneś mieć też podany swój zewnętrzny adres z maszyny, która udostępnia Ci internet ze strony dostawcy.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - dhapollo - 15.03.2011 08:28

W moim przypadku jest adres IP się nie zmienił na 100% ponieważ działa na nim serwer!


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - War_3_ - 15.03.2011 08:39

... Każdy ma 2 adresy internetowe - lokalny i adres providera przez którego łącze przechodzi.
Jak masz centralę w firmie i przez nią idzie połączenie to zwykle numer centrali się wyświetli i mogę się założyć, że to jest na 90% Twój przypadek - pokazuje Ci Twoje drugie IP po prostu(od dostawcy).
Ew. jest opcja, że korzystałeś z jakiegoś P2P i udostępniałeś cały dysk systemowy, wtedy ktoś mógł wyciągnąć od Ciebie plik archives.dat (chyba tak się nazywa) i otwierając w notatniku zczytać wszystkie dane jak numer, hasło (jeżeli miałeś zapisane, a nie żądanie przy logowaniu) itp.
Opcje typu wredny kumpel, eks, rodzice kontrolujący wykluczam.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - dhapollo - 15.03.2011 12:35

To nie firma lecz dom, nic z kompa nie jest udostępnione od tego mam serwerUśmiechnięty Sytuacja ma miejsce na najnowszym gg na wersji starszej nie ma tego komunikatu.

Zamieszczam jeden z komunikatów jaki się ukazuje. Jeśli chodzi o hasło to nie posiada go nikt inny.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 15.03.2011 14:57

A czy przypadkiem nie sprawdzałeś w tym czasie poczty GG?


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - dhapollo - 15.03.2011 22:17

Nie nie używam czegoś, takiego gg to tylko komunikator i nic więcej.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - LadyInBlue - 15.03.2011 22:32

To nie mam pojęcia, jedyna rzecz jaka mi przychodzi to to, że korzystasz z czegoś co przy okazji loguje Cię na GG.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - dhapollo - 16.03.2011 09:25

Miałem kiedyś tlena sądziłem że to on więc odinstalowałem z web gg również nie używam. Nic więc pozostaje mi z tym żyć dalej.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - Caesum - 16.03.2011 09:34

Na wszelki wypadek zmień hasło gg, i może również hasło e-mailu i pytanie do jego odzyskania(=>). Ponadto stanowczo odradzam korzystanie z jakiegokolwiek komunikatora gadu-gadu, gdyż bardzo łatwo jest się na nie włamać. Osobiście polecam WTW, gdyż, odpowiednio skonfigurowane, działa tak samo jak gg, tylko ZNACZNIE lepiej i bez zbędnych śmieci.


RE: Dziwny komunikat z gg odnośnie IP - dhapollo - 16.03.2011 09:58

zmiana hasła poszła przy pierwszym takim komunikacie.