Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak usunąć te sterowniki? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak usunąć te sterowniki? (rozwiązany) (/jak-usunac-te-sterowniki-rozwiazany-14585-t)



Jak usunąć te sterowniki? (rozwiązany) - nektarynka - 09.03.2011 20:15

Witam,
jestem nowa na forum i potrzebuję Waszej pomocy.
Od paru dni mój laptop podczas rozruchu systemu (dokładnie po pojawieniu się pulpitu) zawiesza się i muszę go resetować.
W dzienniku zdarzeń pojawia się komunikat
[Obrazek: 45643231.png] (i wydaje mi się że zwykle wtedy laptop się zawiesza.)
oraz taki komunikat
[Obrazek: bd1f.png]
. Od "wujka" Google dowiedziałam się że te sterowniki pochodzą od StarForce ale teraz nie pamiętam z jaką grą się zainstalowały.

Gdyby ktoś mógł mi pomóc będę bardzo wdzięczna.



PS. jeżeli chodzi o sterowniki jestem "zielona" a nie chcę niczego popsuć.


RE: Jak usunąć te sterowniki? - Nasa - 09.03.2011 20:22

Jak widać na podanych screenach widać gdzie podany sterownik się znajduje. Możesz go usunąć ręcznie. Czyli prawym przyciskiem myszy i usuń, ALE nie radziłbym usuwać sterowników bo może wpłynąć na działanie innych programów lub usług w systemie. Warto zrobić sobie kopie zapasową lub sprawdzić czy mamy dobry punkt przywracania.


RE: Jak usunąć te sterowniki? - nektarynka - 09.03.2011 20:38

(09.03.2011 20:22)Nasa napisał(a):  sprawdzić czy mamy dobry punkt przywracania.

A jak dokładnie to sprawdzić ? kiedy utworzyłam przed chwilą nowy punkt przywracania.


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - wupper - 09.03.2011 20:44

[Obrazek: bd1f.png]
Wszystkie cztery wpisy odwołują się do StarForce więc może aktualizacja tego sterownika coś da.


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - Nasa - 09.03.2011 20:48

W panelu sterowania masz konsolę system i w niej zakłada przywracania systemu tam możesz sobie zobaczyć kiedy został utworzony punkt


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - nektarynka - 09.03.2011 21:18

Więc tak:
odinstalowałam grę Twierdza Krzyżowiec, sterowniki zniknęły. Po ponownym uruchomieniu systemu jak na razie w dzienniku zdarzeń nie wyskoczyły podobne komunikaty. Mam nadzieję że laptop zacznie włączać się poprawnie.

thx


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - nektarynka - 10.03.2011 19:00

Tych sterowników co chciałam już nie ma ale laptop nadal przy włączaniu się zawiesza więc nie wiem co jest grane. dzisiaj już 2 razy reset ;/ (1.naraz na początku uruchomienia jak wcisnęłam Start. 2. jak chciałam przeskanować komputer.

I wywala w dzienniku komunikat nazwa aplikacji powoduje błąd: cmdagent.exe, wersja 4.1.18600.916 .... ale to jest mój antywirus Comodo, chyba przez to się zawiesza. Jak 3 raz uruchomiłam to w dzienniku już nie wyskoczył ten komunikat.

Co polecacie zrobić z tym antywirusem ? laptop zaczął się zawieszać od 3 dni wcześniej chodził dobrze.


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - Nasa - 10.03.2011 19:08

Comodo mało znana firma więc ja nie jestem w stanie nic powiedzieć długo go używasz ? wcześniej miałaś z nim problemy ?


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - nektarynka - 10.03.2011 19:16

Używam odkąd mam laptopa i nie było wcześniej problemu. Najwyżej sprawdzę czy jest jakaś aktualizacja nowa a jak nie to go odinstaluję a zainstaluję jakiś inny i sprawdzę czy nadal będą zawiechy przy starcie.


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - Nasa - 10.03.2011 19:23

Czekamy na wyniki, nie polecam żadnego antyvira bo każdy ma własne zdanie i sam musi się przekonać


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - nektarynka - 10.03.2011 19:45

Przeglądając dziennik zdarzeń zauważyłam że ten komunikat od comodo pojawia się od 05.03 wcześniej nie.

Jak znajdę przyczynę to dam znać


RE: Jak usunąć te sterowniki? pop.2zdjęcie - wupper - 10.03.2011 19:49

Odinstaluj ten program i zobacz jaka będzie reakcja systemu.
Jeśli restarty znikną to poszukaj sobie innego antyvirka.


RE: Jak usunąć te sterowniki? problem rozwiązany - nektarynka - 10.03.2011 20:20

Jak na razie zaktualizowałam antywirusa do najnowszej wersji, najbliższy czas pokaże czy problem zniknął.



edit

Niestety ale byłam zmuszona do zmiany antywirusa, gdyż dzisiaj znów laptop się zawieszał przy włączaniu.
Myślę, że teraz będzie wszystko dobrze.

Problem uważam za rozwiązany. Gdyby coś się działo dam znać.