Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Win 7 spadek FPS (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Win 7 spadek FPS (rozwiązany) (/win-7-spadek-fps-rozwiazany-14570-t)



Win 7 spadek FPS (rozwiązany) - Molo 291 - 09.03.2011 15:22

Mam już od pewnego czasu dość uciążliwy problem , a mianowicie drastyczny spadek FPS-ów w grach np. przy wybuchach granatów i nie tylko , kiedy przechodzi się gdzieś a wokół mnie jest dym też drastycznie spadają . Po prostu jest to bardzo uciążliwe , a w dodatku w niektórych grach ciągle się coś takiego dzieje więc po prostu załamkaSmutny

A zaczęło się to dziać po zainstalowaniu Windows 7 ultimate 64 bit , ponieważ wcześniej miałem Win 7 home premium i wszystko chodziło płynnie .Patrzałem na necie i nie znalazłem rozwiązania więc może tutaj mi się to wreszcie uda .

A to konfiguracja mojego sprzętu :


Procesor : Intel® Core™ i7 CPU 860 @ 2.80GHz 2.80GHz
Karta graficzna : ATI Radeon HD 5700 Series
Pamięć RAM : 4,00 GB

Według mnie na takim komputerze powinno wszystko chodzić bardzo dobrze , więc bardzo proszę o pomoc Smutny.


RE: Win 7 spadek FPS - stingear - 09.03.2011 15:25

Problemem jest nieodpowiedni sterownik dla grafiki. ATI ma strasznie lipne wsparcie dla W7. Proponuję użyć programu DriverMax, on sam znajdzie, pobierze i zainstaluje odpowiedni sterownik dla grafiki i po sprawie. Karta graficzna mimo wszystko nie jest wcale taka mocna, pomyśl za GeForce'm z serii GTX, bo ten Radeon mocno zaniża parametry Twojego komputera.


RE: Win 7 spadek FPS - Molo 291 - 10.03.2011 13:40

Pomogło!!

Stingear jesteś wielki , wielkie dzięki naprawdęUśmiechnięty.