Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
nie mogę napisać wielkiego "ć" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: nie mogę napisać wielkiego "ć" (/nie-moge-napisac-wielkiego-c-14491-t)



nie mogę napisać wielkiego "ć" - ka-ja - 05.03.2011 18:20

Witam,
mam od wczoraj problem - nie mogę napisać wielkiego "ć". Wstydniś

Sprawdzałam już Catalyst, klawisze dostępu wyłączone, w menedżerze również.

Próbowałam też przez Worda (2010) - poprzez Symbol -> przypisywanie skrótów do klawiatury. I nic. Mogę przypisać skróty do innych liter/symboli, ale nie do wielkiego "ć". (widok w załączniku)

Dodam, że z innymi literami nie ma problemu, małe "ć" działa, z drugiej strony mogę pisać inne wielkie litery "Ą" "Ń" itd.

Zrobiłam przywracanie systemu do punktu, kiedy na pewno nie było tego problemu, niestety nie pomogło.

Proszę więc o pomoc.
Katarzyna


RE: nie mogę napisać wielkiego "ć" - Nasa - 05.03.2011 18:23

Widać na załączniku że skrót do dużego Ć masz przez ctrl+shift+C+alt a powinno być Shift+alt+c czy masz tam edycję tego klawisza ?


RE: nie mogę napisać wielkiego "ć" - Portator - 06.03.2011 08:39

Witaj. Sprawdź czy będzie Ć po naciśnięciu Caps Lock + Alt.
Ze skrótu usuń CTRL.


RE: nie mogę napisać wielkiego "ć" - Kamm - 11.03.2011 21:11

W aktualizacjach "Windows Update" są pakiety językowe.
Jeśli możesz zaktualzuj język polski.
Bo sadzę ze masz starszy pakiet bądź zawalił ci skrót.
(Ć) - Możesz też skopiować z "Klawiatury Ekranowej" i wkleić do pisanego dokumentu czy też innej rzeczy.


RE: nie mogę napisać wielkiego "ć" - Wajcheusz - 12.03.2011 00:19

Przepraszam że tak brutalnie, ale nie słuchaj tego co ci piszą, niestety nie widzę czy mam rację, ale zapewne masz kartę grafiki ATI,
wejdź w opcje ati i wyłącz opcję klawiszów skrótów, gdyż jest to standardowy klawisz tej aplikacji i właśnie zabiera Ć :-)))

Sam z tym walczyłem na poprzednim PC przez tydzień, jak wyłączysz to najpierw zastosuj, a potem ok, bo niekiedy samo OK nie łapie.

Pozdr.


RE: nie mogę napisać wielkiego "ć" - SnejX - 12.03.2011 18:06

potwierdzam, wyłączyć klawisze skrótu albo w ustawieniach Catalystów zmienić używany ALT+C na coś innego.

BTW. Karty grafiki Intela miały problem z literką ł