Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 (rozwiązany) (/problem-z-poprawnym-ustawieniem-dzwieku-5-1-rozwiazany-14442-t)

Strony: 1 2


Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 (rozwiązany) - bonzik - 03.03.2011 13:21

Witam wszystkich, mam taki problem, otóż nie mogę ustawić dźwięku tak, żeby był 5.1. Jak dam w panelu sterowania, zakładka dźwięk, konfiguracja karty i zaznaczę tam 5.1 to dając test grają
tylko dwie główne i sub, to samo jest w panelu asusa. Najdziwniejsze jest to, że jak włączę integre w biosie i podepnę pod nią głośniki to jest dokładnie to samo. Problem na pewno nie leży w sprzęcie bo dopiero co zmieniłem płytę i proca i jest to samo. Wkładałem też kartę creativa x-fi gamer, podpinałem inne głośniki od kolegi też 5.1 . Już mi się wyczerpały pomysły. Dodam, że na wcześniejszej płycie raz zadziałało tzn. jak podpinałem kable to wyskakiwał komunikat co podpinam i w panelu tez wszystkie reagowały, ale później zrobiłem formata i już nie działało. Po zmianie platformy na Sand Bridge też nie działa. Pomóżcie bo dostaje już szewskiej pasji. Sprzęt mam jak w sygnaturce a windows to siódemka x64


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - ihatebuffering - 03.03.2011 15:03

Zapoznaj się z tym wątkiem, powinno pomóc:

Ustawienie dźwięku 5.1 w Windows 7 (tutorial)


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 03.03.2011 15:12

Przeglądałem już ten temat, ale bardziej mi zależy żeby dźwięk był na moim xonar'ku
I jescze jedno pytanko, dlaczego jak przełączam kabelki na realteka to jak podłącze zieloną wtyczkę, wyskakuje okienko z info że włączam zestaw przedni a jak wsadzam resztę to już się nie pojawiają? Kiedyś pamiętam jak podłączałem zestaw 5.1 do satrego kompa to wyskaiwały takie okienka dialogowe z informacją co podłączam?


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - ihatebuffering - 07.03.2011 19:13

Bardzo bym chciał Ci pomóc, ale bez posiadania karty z rodziny Xonar dużo nie zdziałam Smutny Szukałeś może rozwiązania na jakimś forum Asus/xonar gdzie więcej ludzi posiada te karty? Próbowałeś "żonglerkę" sterownikami?


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 07.03.2011 20:23

jeszcze nie próbowałem, ale dla czego realtek tez nie działa poprawnie i nie wykrywa innych wtyczek tzn. tak jak pisałem wyżej po wsadzeniu wtyka od central\sub i tyłu nie pokazuje się komunikat co aktualnie podłączam. Jak klikam na ikonkę od danej wtyczki to tez się nic nie pojawia, tylko jak kliknę na zieloną? Bardzo dziwna sprawa


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 08.03.2011 07:39

Może stery z Realtek i Xonara wzajemnie się eliminują? Odinstaluj całkowicie Realtek i ponownie zainstaluj Xonar, nie wiem jak z Xonarem ale ja mam X-Fi i podobne kwiatki się działy bo i w Real i w X-Fi były pliki o tej samej nazwie gdzieś tam jakieś dll i to mi robiło krzywą robotę. Powodzenia.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 08.03.2011 10:14

Wywaliłem realteka oraz wyłączyłem go w biosie. Teraz jest tak, że jak wejdę w panel sterowania, dźwięk i dam 5.1 to przy teście niby wszystkie kanały grają tylko jak kliknę na tylną satelitę to się odzywa i przednia i tylna na raz. A w panelu xonara jak daje na test to tylko przednie się odzywają a tylne tylko cicho buczą?


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 08.03.2011 14:45

Chyba pomyliłeś kabelki na wyjściu z kompa, to buczenie to pewnie ma być soobwofer.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 08.03.2011 14:56

Sprawdzę to jeszcze ale wydaje mi się, że wszystko dobrze podłączyłem.

A tak na marginesie, jak bym chciał dokupić sobie amplituner żeby podłączyć zestaw kabelkiem optycznym to da rady podłączyć moje głośniki do amplitunera, czy muszę mieć osobne satelity i sub do amplitunera??


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 08.03.2011 15:38

pewnie się da oprócz soobofera bo nie masz z niego wyjścia bezpośrednio od głośnika choć to kwestia rozebrania i dolutowania przewodu ale jak masz jakieś pierdziawki za 200zł to raczej to nie ma sensu. Spalisz głośniki a przy odrobinie szczęścia i amplituner.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 08.03.2011 15:57

(08.03.2011 15:38)Bogdan666ing napisał(a):  pewnie się da oprócz soobofera bo nie masz z niego wyjścia bezpośrednio od głośnika choć to kwestia rozebrania i dolutowania przewodu ale jak masz jakieś pierdziawki za 200zł to raczej to nie ma sensu. Spalisz głośniki a przy odrobinie szczęścia i amplituner.

Nie takie pierdziawki: Creative GigaWorks 5.1 THX i wolał bym ich nie rozbierac. A całości nie da się bezpośrednio podpiąć pod amplituner za pomocą 3 mini jack'ów tak jak do karty muzycznej??


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - ihatebuffering - 08.03.2011 19:18

Takie zastawu raczej nie podłączysz do amplitunera, ponieważ tam jest taki mini wzmacniacz w tych gigaworksach. Nie wiem czy głośniki są podłączone do niego na stałe, czy na odpinane kable...


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 09.03.2011 02:08

Za pomocą minijacków pod amplituner? Może i by się dało jak amplituner by miał wyjście lineout na 5.1 kanałów w co wątpie to raz a dwa że wtedy amplituner działałby jak przetwornik cyfrowo analogowy czyli marnotrawienie sprzęta. Pokombinuj z ustawieniami na Asusie, ewentualnie sprawdź te głośniki na innym kompie albo chociaż mp3 podłączając po kolei do minijacków czy w głośnikach w ogóle grają wszystkie kanały. To musi ruszyć. Jeszcze inna możliwość wywal Xonara fizycznie i odinstaluj i zapodaj realteka.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 09.03.2011 11:08

Ok, dzieki za info, w takim razie pasuje jak narazie z tym ampli tunerem. A co do sprawdzenia głośników np. na mp3 to jak podłącze np czarny kabelek lub też pomarańczowy to powinna muzyka być słyszalna w odpowiednich Kanałach??


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - ihatebuffering - 09.03.2011 16:14

No tak, powinna grać.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 09.03.2011 18:37

Powinna, tak jak masz kable np od centralnego i soobwofera to mają one grać, i dalej z resztą to samo. Nie wiem czy masz te głośniki podłączone przez ten procesor co jest w zestawie z głośnikami jak tak to omiń go i można kompa podłączyć na gniazd bezpośrednio pod soobwofer i wtedy spróbować


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 09.03.2011 20:04

no to chyba jest coś nie teges, bo jak podłącze zielony to grają wszystkie chyba prócz tuby, a jak dam czarny, albo pomarańcz to gra sama tuba a przecież tylko pomarańczowy jest central/sub a czarny to rear.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 09.03.2011 21:32

No właśnie, dlatego wywal ten procesor i daj bezpośrednio wejście do sooba.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - bonzik - 10.03.2011 08:51

Ja mam dokładnie taki zestaw: http://pl.creative.com/products/productarchive.asp?category=4&subcategory=789&product=10814&nav=0
I nie ma tam chyba żadnego procesora. Z Suba do kompa idą bezpośrednio 3 mini jacki.


RE: Problem z poprawnym ustawieniem dźwięku 5.1 - Bogdan666ing - 10.03.2011 12:46

Aha to zmyliłeś mnie wcześniej tymi Creative GigaWorks 5.1 THX, to chyba w takim wypadku raczej coś z głośnikami nie halo, powinna być selektywność każdego kanału a u ciebie lipa. A nie masz czasem na pilocie aktywny tryb Upmix?