Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Maszyna Wirtualna - Zew IP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Maszyna Wirtualna - Zew IP (/maszyna-wirtualna-zew-ip-14397-t)



Maszyna Wirtualna - Zew IP - Przem4S - 01.03.2011 20:40

Tak więc posiadam maszynę wirtualną (FreeBSD) na VMware Workstation, chcę uzyskać adres IP zewnętrzny, nie wiem jak skonfigurować odpowiednio program? (wcześniej miałem jakoś skonfigurowane to nat'owo i śmigało) lecz przeszedłem na Win 7 i tym razem "coś" blokuje mi połączenie, porty przekierowałem programem PortMap, i także mam pytanie czy może jest możliwość przekierować porty w inny sposób?


RE: Maszyna Wirtualna - Zew IP - Nasa - 01.03.2011 21:14

Czemu nie spróbujesz Oracle Virtualbox ? Hmm może utwórz most z tego połączenia które masz na kompie do maszyny wirtualnej


RE: Maszyna Wirtualna - Zew IP - Przem4S - 01.03.2011 21:26

Próbowałem VirtualBox, mniej więcej rozumiem zasadę działania ale VirtualBox wgl nie łączy do NAT'owskiej sieci. Przykład:
FreeBSD na VirtualBox odblokowany port 22 (jeszcze gdy go nie zmieniłem) skonfigurowany sshd_config aby root mógł lognąc i co, na ip wew ustalony w nacie 192.168.. nie mogę się połączyć (upłynął limit żądania), taka sama operacja w VMware sieć tak samo na NAT, dokładnie ta sama sytuacja i co? Połączyłem się pomyślnie, kwestią było to, że musiałem odblokować jeszcze w ESET'cie porty aby otworzyć porty, potem przekierowałem je na maszynę wewnętrzną w PortMap'ie i co? I śmiga wyśmienicie. Tematu uważam za zamknięty.

Cała konfiguracja widoczna na screenie + odblokowane porty 1~65000, dla testu, ale później dokładniej je wyznaczę.

[Obrazek: ac74ab3ff87e.png]