Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron (/pobieram-pliki-i-nie-moge-przegladac-stron-14186-t)



Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 21.02.2011 22:00

Siema.
Mam taki problem otóż ostatnio coś dzieje się złego jak pobieram przez utorrent np film czy gre to automatycznie zadan strona nie chce mi sie wczytać a internet mam upc 50 mega i to jeszcze podłączona do mojego laptopa ( asus n62jq-jx021 ) kablem do neta. Bardzo to mnie denerwuje. Innym przykładem bylo jak byłem w innym mieszkaniu gdzie jest neostrada 1 mega tam brat na kompie stacjonarnym pobieral co ]s przezu torrent a ja korzystając z wi fi tez nie mogłem nic przeglądać. Wydaje mi się że albo z kompem jest coś nie tak albo z utorrentem. Możecie mi jakoś pomóc? Dodam że przez utorrent jak coś sie pobierało to nie byly to najwyższe możliwości mojego łącza.


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - dhapollo - 21.02.2011 22:13

A na jakim porcie działa torrent, czy przypadkiem nie na 80?


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 21.02.2011 22:17

a jak to moge sprawdzic??
Port dla połączeń przychodzących = 45682 o to chodzi??


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - thermalfake - 21.02.2011 22:58

http://windows7forum.pl/utorrent-blokuje-strony-www-rozwiazany-t-12536.html


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 22.02.2011 14:50

to co w tym linku jest nie pomogło choc wydawało się że tak. jak tak zrobiłem jak jest podane to niby dzialało. Wyłączyłem kompa wracam z uczelni wlaczylem utorrent wchodze w mozille i co? i nic mi sie nie chce załadowac. Może trzeba inny program do torrentów czy jak to rozwiązac??


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - andrew-jar - 22.02.2011 19:13

(22.02.2011 14:50)pankracy1991 napisał(a):  to co w tym linku jest nie pomogło choc wydawało się że tak. jak tak zrobiłem jak jest podane to niby dzialało. Wyłączyłem kompa wracam z uczelni wlaczylem utorrent wchodze w mozille i co? i nic mi sie nie chce załadowac. Może trzeba inny program do torrentów czy jak to rozwiązac?

Na czas próby możesz wywalić program do P2P i zobaczyć czy wszystko działa jak należy.
Dodatkowo proponuje jeszcze "posprzątanie" systemu programem CCleaner.

Pozdrawiam


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 23.02.2011 18:52

czyszcze kompa a bez utorrenta jak nie jest właczony to wszystko śmiga jak "ta lala" xD


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - dhapollo - 25.02.2011 20:26

To teraz maa podpowiedz.
Pobieranie to nie wszystko, jest jeszcze wysyłanie, ogranicz w utonięcie ja do 36 i powinno być ok


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 12.04.2011 20:43

Po pewnym czasie przerwy powracam. W tym czasie testowałem qbittorrent utorrent bittorrent i efekt ten sam jak pobieram pliki to kicha nie moge wejsc w strony ładuje ładuje a efektu nie ma...juz wychodze z siebie nie wiem jak temu zaradzić. Problem wystepuje u mnie, u moich współlokatorów a także u kolegów i w domu rodzinnym...szału mozna dostać co z tym zrobić....może ma koś jakiś gotowiec pod którym wszystko śmiga


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - stingear - 12.04.2011 21:01

Zacznij od zrestartowania ustawień uTorrent'a. Są one zapisane w folderze ustawień osobistych w C:\Users\TwojaNazwa\AppData\Roaming\ i tu masz folder o nazwie uTorrent, który po prostu przenosisz na pulpit. Pamiętaj, żeby wtedy program był wyłączony.
Co do portu połączeń przychodzących, to musi być on odblokowany, a najlepiej przekierowany na IP komputera w ustawieniach routera.
Problemem może być także konfiguracja routera. Dobrze by było przywrócić mu ustawienia domyślne i skonfigurować na nowo. ale zanim to zrobisz, spróbuj także po prostu go zrestartować poprzez chwilowe wyjęcie wtyczki zasilania na jakieś 30s.


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 12.04.2011 21:04

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1912538.html i tam ostatni post to " Znalazłem rozwiązanie, problemem było ograniczenie połączeń tcp w viście. Odpowiedni patch i limit połączeń podniesiony." ale nic z tego nie czajeZacieszacz


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - LadyInBlue - 12.04.2011 21:12

Zobacz sobie pod ten LINK , TEN i TEN


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - stingear - 12.04.2011 21:13

Znaczy to, że w systemie jest ograniczenie ilości jednoczesnych połączeń, które z pewnością wykorzystuje program, a odpowiedni patch(program) pozwala na podniesienie tego limitu w systemie. Czyli prościej, wystarczy zmniejszyć ilość jednoczesnych połączeń w ustawieniach uTorrenta.
P.S. Jeżeli masz sieć bezprzewodową, to weź pod uwagę, że nie wykorzystasz w pełni możliwości swojego internetu w połączeniu Wifi, jeżeli nie masz standardu N na routerze i kartach bezprzewodowych w komputerach. Jest tak, dlatego że standard G pozwala tylko na transfery rzędu 20 Mb.


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - pankracy1991 - 12.04.2011 21:22

Mam upc 50mbps i mam podłączone na kablu. Wiec jak możesz powiedz co i jak miałbym ustawić albo zapodaj patcha ZacieszaczZacieszacz
http://www.leechermods.com/2010/11/utorrent-serenity-220-build-23071.html możecie mi powiedzieć co to jest bo nie wiem?? czy to pomoże


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - stingear - 14.04.2011 19:34

Nie ma żadnych patchy, w każdym razie z żadnym się nie spotkałem. Co do ustawienia ilości jednoczesnych połączeń, robisz to w ustawieniach uTorrent'a pod zakładką Ustawienia łącza. Dla części Liczba połączeń ustaw kolejno: 450, 100, 6. Download na 0(brak limitu), a Upload np na 200kb/s.


RE: Pobieram pliki i nie moge przeglądać stron - dhapollo - 15.04.2011 07:16

ja zawsze ustawiam tak torrenta (załącznik)