Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaki System na Laptopa? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jaki System na Laptopa? (/jaki-system-na-laptopa-14065-t)



Jaki System na Laptopa? - Ziomex23 - 18.02.2011 14:45

Witam! Mam pytanie chce zrobić format na Laptopie i nie wiem jaki system wybrać , Windows XP? Czy Windows 7? I czy wybrać 32 Bit czy 64 Bit?

Specyfikacja Laptopa:
Procesor:2.4 Ghz
Pamięc Ram:3 Gb
Grafika: Ati Radeon (nie wiem jaki model)
Dysk:250 Gb

Na laptopie nie gram. Siedzę tylko na Necie i Słucham Muzyki Cwaniak

Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam!


RE: Jaki System na Laptopa? - Zwiru_NS - 18.02.2011 14:56

http://windows7forum.pl/minimalne-wymagania-sprzetowe-dla-windows-7-t-24.html


RE: Jaki System na Laptopa? - bodziulla - 18.02.2011 14:57

Hej.
Co do Twojej specyfikacji możesz mieć śmiało system W7 i jeżeli nie zamierzasz rozbudować sprzętu o ram itd to zalecam system x86. Co do tego czy XP czy W7 tutaj jest to rzecz indywidualna. Moja sugestia to zalecałbym W7 choćby z względu na wizulany wygląd. Odnośnie W7 możesz sobie pobrać doradcę uaktualnienia i podpowie Tobie w wyborze systemu, ewentualnych zastrzeżeń itd:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/downloads/upgrade-advisor

Pzdr


RE: Jaki System na Laptopa? - czerwin97 - 18.02.2011 16:38

A w skrócie to Windows 7 x32 Cwaniak Pozdrawiam.


RE: Jaki System na Laptopa? - Ziomex23 - 18.02.2011 20:02

A 64 Bit nie mogły by być?


RE: Jaki System na Laptopa? - bodziulla - 18.02.2011 20:20

Możesz mieć system x64. Dlaczego nie. Wspomniałem, że bardziej wskazane dla Ciebie to x86 ze względu choćby na to, że masz tylko 3GB ramu. To tak na wstępie. W sumie nie ma tutaj zalecenia, że musisz kategorycznie x86 to była nasza sugestia a W7 x64 możesz też mieć. Z tym, że pamiętaj używając aplikacji x64 będą pobierać więcej mocy do obliczenia a w przypadku gdy masz 3GB ramu możesz mieć mały zonk. Mówię tu o porgramach typu AutoCAD, renderownanie, animacja, morfing itdCwaniak


RE: Jaki System na Laptopa? - stingear - 18.02.2011 22:28

Oczywiście W7 w wersji Home Premium Ci całkowicie wystarczy. Bardziej polecam system 32 bit, będziesz miał z nim mniej problemów, a masz tylko 3 GB, więc 64bit Ci niepotrzebny, a dodatkowo możesz mieć problemy ze sterownikami 64bit, głównie z ATI, klawiszami funkcyjnymi itp.


RE: Jaki System na Laptopa? - qrdziel - 24.04.2011 14:36

1. po pierwsze i najwazniejsze - taki system na który masz licencję (nalepka licencyjna na spodzie laptopa)
2. moze byc takze system linux - jesli korzystasz z laptopa tylko do surfowania po necie, edytowania dokumentow i zalezy ci na bezpieczenstwie - to polecam dystrybucje dedykowana na laptopy
3. jesli koniecznie windows na twoj sprzet - to polecam windowsy z okrojonej wersji np.: MX8.1, lub XP classic