Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak ekranu Bios przy uruchomieniu Alienware m15x - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Brak ekranu Bios przy uruchomieniu Alienware m15x (/brak-ekranu-bios-przy-uruchomieniu-alienware-m15x-14020-t)



Brak ekranu Bios przy uruchomieniu Alienware m15x - tomsul - 17.02.2011 10:04

Witam,

Mam nietypowy problem Uśmiechnięty mój komputer po zamknięciu (nie hibernacji) nie pokazuje okna biosu ani ładowania systemu (czarny ekran) następnie włącza sie powitalny Windows 7
gdy resetuje wszystko jest ok czyli okno Bios i latające kwadraciki Windowsa.
Przywrócenie ustawień windows i bios nic nie dają.
Warto wspomnieć iż padł mi napęd DVD oddałem kompa do wyceny naprawy i problem zaczął się pojawiać

Z góry dziękuję


RE: Brak ekranu Bios przy uruchomieniu Alienware m15x - stanax - 17.02.2011 16:43

(17.02.2011 10:04)tomsul napisał(a):  (...) mój komputer po zamknięciu (nie hibernacji) nie pokazuje okna biosu ani ładowania systemu (czarny ekran) następnie włącza sie powitalny Windows 7

Coś namieszałeś w powyższym zdaniu :-/
Przy zamykaniu systemu nigdy nie pokazuje się wejście do BIOS-u(F2/F12), tak samo przy starcie z hibernacji.


1. Wyłącz go normalnie (zamknij)

[Obrazek: ilEvyO.jpg]

2. Odłącz od 230V i wyjmij baterie na ~30min.
3. Poskładaj do kupy i uruchom...



(17.02.2011 10:04)tomsul napisał(a):  Warto wspomnieć iż padł mi napęd DVD oddałem kompa do wyceny naprawy i problem zaczął się pojawiać

W jakim serwisie był, Dell'owskim? Naprawili w końcu napęd, czy nie?
W ogóle to zacząłbym od aktualizacji BIOS-u

[Obrazek: ijx8wm.jpg]

Musisz wejść przez IE i pierw pobrać Dell Driver Download Manager link


RE: Brak ekranu Bios przy uruchomieniu Alienware m15x - tomsul - 24.02.2011 13:56

Mam nowe wieści jak odpalam przy podłączonym kablu to nie pokazuje BIOSU a jak wyciągam zasilanie pojawia się Uśmiechnięty