Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (/polaczenie-sieciowe-jest-ale-system-sygnalizuje-mi-jego-brak-1400-t)



Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak - gatar - 19.09.2009 13:55

Witam.

Mam mały problem.
Dostęp do netu jest, wszystko hula, ale (jak na obrazkach).
Na ikonce sieciowej w zasobniku jest wykrzyknik (przy kablu i wifi).
W "centrum sieci i ..." komunikat "brak dostępu do internetu", a jest to nieprawda.
Łączę się przez router, IP z DHCP, "ręczne" IP także nic nie zmienia.
Wszystko oki, ale ten komunikat i wykrzyknik.
Sterowniki możliwie najnowsze, soft routera także.
Zjawisko to występuje na kilku PC z W7, w różnych sieciach (chyba ... bo dostawca ten sam).
Jak to zmienić ?

pozdrawiam
Gatar


RE: Połączenie sieciowe jest ale ... - Dzejkop - 19.09.2009 14:13

Też to miałem. Przeszkadza Ci to? :E


RE: Połączenie sieciowe jest ale ... - gatar - 19.09.2009 14:19

Troszkę mi przeszkadza.
Jak sobie z tym poradziłeś ?
pozdrawiam
Gatar


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - Romanek100 - 21.09.2009 16:59

A może spróbuj zmienić adresy DNS na inne np: OpenDNS:

208.67.222.222
208.67.220.220


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - gatar - 21.09.2009 18:37

Dzięki, ale nie pomogło.
Pisałem, że PC, które to mają są w różnych sieciach.
Może i w różnych, ale od jednego dostawcy netu.
Muszę ich (dostawce) popytać.


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - Romanek100 - 23.09.2009 20:10

Jeśli tak, to wygląda na źle skonfigurowane adresy routingu a tych sieciach łączących się w jedna całość.


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - gatar - 24.09.2009 08:49

Witam.
Właśnie uruchomiłem swojego PC z W7 w innej sieci u innego dostawcy netu
i .... to samo. Jest ikonka z wykrzyknikiem. Zakłopotany
Mała rzecz, a drażni ... nieco


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - Dzejkop - 24.09.2009 14:05

Mi to samo się zmieniało w czasie pracy OSa.


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - Skotnik - 30.09.2009 17:39

Mam podobny problem... Jednak ten wykrzyknik czasami mi wyskakuje wtedy strony nie chcą się ładować jednak GG czy radio od gg działa cały czas


RE: Połączenie sieciowe jest ale system sygnalizuje mi jego brak (wykrzyknik w zasobniku) - gatar - 21.11.2009 14:32

Witam.
Problem "sam" sie rowiązał.
Tak znienacka wykrzyknik zniknął. Zniesmaczony