Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie widzi urządzeń usb? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Nie widzi urządzeń usb? (/nie-widzi-urzadzen-usb-13992-t)



Nie widzi urządzeń usb? - like - 16.02.2011 12:59

Witam
Mam taki problemu że komputer od jakiegoś czasu nie wykrywa urządzen usb, znaczy myszka i klawiatura działa .. Natomiast gdy podłączam pendrive, przenosne bluetooth, lub telefon nic nie wykrywa.. (w przypadku bluetooth pisze ze nie mam sterownikow - a na inne urzadzenia zero jakiejkolwiek reakcji..

1. Wgrywałem wszystkie sterwniki jakie się dało.
2. Sprawdzałem i uakutualniałem programe driveeasy
3. Po 2-krotnym formacie.

I nic , NIE WIEM już co moze być przyczyną..


[Obrazek: t9a246.jpg]
[Obrazek: 2gxpwz8.jpg]


RE: Nie widzi urządzeń usb? - Nasa - 16.02.2011 13:02

Sprawdź BIOS Uśmiechnięty
Format nie wpływa na bios...


RE: Nie widzi urządzeń usb? - like - 16.02.2011 13:33

(16.02.2011 13:02)Nasa napisał(a):  Sprawdź BIOS Uśmiechnięty
Format nie wpływa na bios...

w biosie USB na enabled.


RE: Nie widzi urządzeń usb? - Nasa - 16.02.2011 14:20

A czy z poziomu panel sterowania / narzędzia administracyjne / zarządzanie komputerem i tam magazyn / zarzadzanie dyskami jest on dostępny, bo jeśli tak to ppm na nim i opcja formatuj


RE: Nie widzi urządzeń usb? - stingear - 16.02.2011 14:29

Jak dla mnie to masz walnięty kontroler USB na płycie głównej. Jeżeli masz płytę na gwarancji, to do serwisu, jeżeli nie, to kup płytkę rozszerzeń z portami USB na PCI, dokładasz z tyłu i wszystko działa normalnie. Na allegro kupisz za 12.50zł + przesyłka [urln=http://allegro.pl/kontroler-karta-pci-5-x-usb-2-0-480mbps-nec-i1460654553.html]KLIK[/urln].


RE: Nie widzi urządzeń usb? - like - 16.02.2011 14:49

(16.02.2011 14:20)Nasa napisał(a):  A czy z poziomu panel sterowania / narzędzia administracyjne / zarządzanie komputerem i tam magazyn / zarzadzanie dyskami jest on dostępny, bo jeśli tak to ppm na nim i opcja formatuj

Wyglada tak..
[Obrazek: xkrji1.jpg]



(16.02.2011 14:29)stingear napisał(a):  Jak dla mnie to masz walnięty kontroler USB na płycie głównej. Jeżeli masz płytę na gwarancji, to do serwisu, jeżeli nie, to kup płytkę rozszerzeń z portami USB na PCI, dokładasz z tyłu i wszystko działa normalnie. Na allegro kupisz za 12.50zł + przesyłka [urln=http://allegro.pl/kontroler-karta-pci-5-x-usb-2-0-480mbps-nec-i1460654553.html]KLIK[/urln].

Ale takto klawiatura i mysz by nie działy?


RE: Nie widzi urządzeń usb? - stingear - 16.02.2011 15:08

Możesz mieć konkretne porty uwalone. Sprawdź, jak odepniesz np klawiaturę i podepniesz pod ten port pendive'a. Co do bluetooth, powinieneś mieć płytkę ze sterownikami do niego, jeśli nie masz, to na stronie producenta poszukaj.


RE: Nie widzi urządzeń usb? - Nasa - 16.02.2011 15:11

Możesz też kupić HUB USB na allegro za 5 zł sam z takiego korzystam znaczy na pc bo miałem walnięte też USB i teraz mam kartę rozszrzeń i ten HUB KLIK!


RE: Nie widzi urządzeń usb? - like - 16.02.2011 18:50

Poasiadam takiego huba, ale klawiatura, myszka działa...Zadowolony
Podłaczyłem dopiero jakiś stary aparat - i też mi sie połączyło..Ja już nie wiem o co chodzi..
Telefon ani ruszy - a stery mam.


RE: Nie widzi urządzeń usb? - stingear - 16.02.2011 21:31

A próbowałeś tak jak Ci pisałem podpiąć pod inne porty klawiaturę i mysz, a pod te porty urządzenia? Jaki telefon podpinasz? Musisz mieć specjalną aplikację od producenta, żeby bezproblemowo podpiąć pod komputer, chyba że masz telefon, który ma funkcję pamięci przenośnej.


RE: Nie widzi urządzeń usb? - pikulak - 19.02.2011 15:15

(16.02.2011 18:50)like napisał(a):  Poasiadam takiego huba, ale klawiatura, myszka działa...Zadowolony
Podłaczyłem dopiero jakiś stary aparat - i też mi sie połączyło..Ja już nie wiem o co chodzi..
Telefon ani ruszy - a stery mam.


Telefon?Może w telefonie tkwi błąd?Idź z telefonem do servisu albo podepnij go do komputera innego jak będzie działać to jednak wina komputera.