Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak zablokować "coś" w forewallu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak zablokować "coś" w forewallu (rozwiązany) (/jak-zablokowac-cos-w-forewallu-rozwiazany-13989-t)



Jak zablokować "coś" w forewallu (rozwiązany) - pankracy1991 - 16.02.2011 11:15

Siema.
Od wczoraj mam taki problem-chce dodać pewien plik .exe do firewalla żeby zablokować temu plikowi dostęp do sieci (żeby nie łączył się on-line) ale jest taki problem, że kompletnie nie wiem jak to zrobić. Gdzieś wyczytałem że w zaporze systemu windows z zabezpieczeniami zaawansowanymi trzeba dodać nową regułę - i tu jest problem bo nie wiem co tam i jak trzeba robić bo na innych stronach jakoś dziwnie było wytłumaczone i to chyba jeszcze na system XP bo komendy się nie zgadzały. Pomożecie??


RE: Jak zablokować "coś" w forewallu - stingear - 16.02.2011 11:33

Jak wejdziesz do Zapory, klikasz Ustawienia zaawansowane. Następnie wybierasz z listy Reguły wychodzące. Zjeżdżasz na sam dól i PPM -> Nowa reguła...
Wybierasz opcję "Program", klikasz Dalej, Następnie podajesz ścieżkę do programu, lub poprostu ją wskazujesz i dalej lecisz wg kreatora. Po zakończeniu reguła jest dodana do Firewalla, a program nie zostaje przepuszczony.


RE: Jak zablokować "coś" w forewallu - pankracy1991 - 16.02.2011 11:52

Dzięki właśnie o to mi chodziłoZadowolony