Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Asystent zgodności programów - pytanie? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Asystent zgodności programów - pytanie? (/asystent-zgodnosci-programow-pytanie-13952-t)



Asystent zgodności programów - pytanie? - filip404 - 14.02.2011 20:33

Witam,
pytanie które zadam może niektórym wydawać się głupie, ale słabo znam się na komputerach. Próbowałem zainstalować na moim komputerze AutoCADa 2008 wersję 32-bitową. Wyświetlił mi się komunikat, że mój system Windows 7 jest 64-bitowy i nie da się zainstalować programu. Po chwili wyskoczyło mi okienko Asystenta zgodności programów i stwierdziło, że "ten program może nie być zainstalowany poprawnie". Mam dwie opcje: 1) "zainstaluj ponownie używając ustawień zalecanych" i 2) "ten program został zainstalowany poprawnie". I teraz pytanie: czy Asystent ten wprowadzi zmiany w ustawieniach programów czy w ustawieniach systemu Windows? Bo nie chcę, żeby zmieniał coś w systemie operacyjnym, bo co jak AutoCAD zadziała ale inny wcześniej zainstalowany program nie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Uśmiechnięty

ps: jak zrobić takie jakby zdjęcie ekranu? Tak żebym nie musiał pisać co za okienko wyskoczyło tylko po prostu wam je pokazać? Przepraszam za offtopic Cwaniak


RE: Asystent zgodności programów - pytanie? - Portator - 14.02.2011 20:50

Witaj. Takie jakby zdjęcie, możesz zrobić Narzędziem do wycinania. Jest w menu start ( lub akcesoria ).
Asystent nie zmienia niczego, poza zgodnością z inną wersją Windowsa. Skorzystaj z pierwszej opcji w komunikacie. Druga opcja w tym przypadku nie ma zastosowania.
Jeżeli program standardowo nie chce się zainstalować, sam określasz w zgodności z jaką wersją systemu ma zostać zainstalowany.
PPM na plik instalacyjny > właściwości > zgodność > rozwijana lista.


RE: Asystent zgodności programów - pytanie? - bodziulla - 14.02.2011 23:17

Hej.
Odnośnie Twojego AutoCAD-a 2008 dopiszę się do Fundacji co praktycznie już wytłumaczył, ale mam z tym programem doczynienia. Gdy masz system x64 (praktycznie program powinien się uruchomić, ale), ale nie zawsze. Fundacja wspomniał o trybie zgodności. Gdy klikasz na plik exe na nim prawym i uruchom w trybie zgodności. Praktycznie sam zaleci w jakim masz uruchomić systemie Ty tylko potwierdzasz "Uruchom".
Pzdr