Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z Torrentami po formacie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z Torrentami po formacie (/problem-z-torrentami-po-formacie-13917-t)



Problem z Torrentami po formacie - Gabriel172 - 13.02.2011 20:44

Witam! Więc mam następujący problem: nie dawano przeprowadziłem formata. Po zainstalowaniu systemu (Windows 7 x64 professional) instalowałem sterowniki itp. Więc po jakimś czasie zainstalowałem uTorrent. I tu jest problem. Mianowicie nie mogę pobierać jakichkolwiek torrentów( przypominam, że przed formatem wszystko działało Smutny ) Sterowniki do karty sieciowej zainstalowane, internet chodzi bez zarzutów, pobiera wszystko oprócz torrentów. Szukałem po sieci rozwiązania ale nic pomocnego nie znalazłem od kilku tygodni bawię się z instalowaniem sterowników w wierze, że to coś pomoże. Internet to neostrada 6mb. Posiadam także router D-Link i możliwe, że z nim są problemy? Konfigurowałem go na nowo kilka razy identycznie jak przed formatem, te same ustawienia itp. Mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrym dziale, czekam na odpowiedzi bo jestem już bezradny Zakłopotany
PS. Do pobierania zainstalowałem również BitComet i taka sama sytuacja


RE: Problem z Torrentami po formacie - stingear - 13.02.2011 20:56

Problemem jest zamknięty port. Musisz w routerze przekierować port na IP swojego komputera, a następnie podać ten port w uTorrencie. Ustaw sobie port np 27000, a w uTorrencie w ustawieniach połączenia wpisz port. IP masz przydzielane statycznie czy dynamicznie na routerze? Jeżeli dynamicznie, to przydziel do swojego komputera jedno konkretne IP i przypisz do niego port na wszystkie usługi. W ustawieniach routera szukaj pozycji Virtual Servers, tam przypisujesz port do IP komputera.


RE: Problem z Torrentami po formacie - Gabriel172 - 13.02.2011 21:32

Wiec zauważyłem, że po każdym ponownym uruchomieniu routera mam inne ip, czego wcześniej nie było. http://img84.imageshack.us/img84/7065/przechwytywaniemr.png tutaj jest pokazana część moich ustawień (na innych nie działa).
Kieruje się tym poradnikiem http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DSL-2640B/Utorrent.htm, ale przy zmianie portów nie mam tych samych opcji Zakłopotany


RE: Problem z Torrentami po formacie - stingear - 13.02.2011 22:12

Nie chodzi mi o ustawienia połączenia internetowego z neostrady, lecz o ustawienia IP dla komputera w sekcji DHCP w routerze. To co masz zmienne na tej karcie, to zewnętrzne IP i wszystko jest prawidłowe, wiec nic z tego nie ruszaj. Poszukaj opcji Address Reservation w ustawieniach routera, prawdopodobnie albo w zakładce LAN Setup, albo w zakładce ADVANCED.


RE: Problem z Torrentami po formacie - Gabriel172 - 14.02.2011 15:04

Problem rozwiązany- do zamknięcia