Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
wirus zmiana tapety po starcie syst. (spyware) Win 7 ultimate - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: wirus zmiana tapety po starcie syst. (spyware) Win 7 ultimate (/wirus-zmiana-tapety-po-starcie-syst-spyware-win-7-ultimate-13891-t)



wirus zmiana tapety po starcie syst. (spyware) Win 7 ultimate - kamil123345 - 13.02.2011 10:40

Dziś rano włączyłem komputer i zastałem tapete o niebezpieczeństwie (link) antywirus nic nie wyktył, windows defender wczoraj przy skanie wykrył jakiś plik w program data plik usunąłem, internet odłączyłem na wszelki wypadek. Komputer na którym to się stało to PC, i mam pytanie co robić w związku z tym. Przy włączeniu komputera pojawiło się okno nie pamietam ale chyba windows tools i tam przeskanowało mi PC, wykryło trojany, spyware, robaki i jakieś inne jeszcze. Usunąć sie nie dało tym bo trzeba było wykupić program dlatego zamknąlem okno. Czy trzeba od nowa stawiać system czy da się coś na to poradzić?

tapeta z ostrzeżeniem


RE: wirus zmiana tapety po starcie syst. (spyware) Win 7 ultimate - stanax - 13.02.2011 11:52

Olej to - zobacz: http://windows7forum.pl/lista-scareware-t-13756.html
Poszukaj tego niby-antywirusa wśród zainstalowanych programów i po prostu odinstaluj go używając Revo Uninstaller / kliknij









.


RE: wirus zmiana tapety po starcie syst. (spyware) Win 7 ultimate - bodziulla - 13.02.2011 12:10

Hej.
Przyczyniam się do wypowiedzi powyżej. Odinstaluj za pomocą Revo program anty, który masz. Wyłącz również Windows Defender. Zbytnia duża ilość takich programów też nie prowadzi do niczego zbytnio. Ja osobiście poleciłbym Tobie pobrać GData (wystarczy wersja na 30 dni). Gdy usuniesz już swój program anty stary zainstaluj ten. Potem przeskanuj GData. Jedna sugestia. Nie wiem co masz za infekcje na kompie, ale istnieje możliwość, że mając wirusa, który zaraził pliki systemowe i podczas ich usuwania usuwa on odrazu pliki zainfekowane. Gdy będą pliki odpowiedzialne za działanie systemu a program usunie je być może zdarzyć, że system się nie uruchomi i będzie potrzeba ponownej reinstalacji (rzadko się to zdarza to wszystko zależy od typu infekcji i co jest zarażone). Cwaniak
Pzdr


RE: wirus zmiana tapety po starcie syst. (spyware) Win 7 ultimate - kamil123345 - 13.02.2011 12:28

Szukałem co to może być za fałszywy antywir ale nie znalazłem niczego takiego, jedyne co znalazłem to Feedback tool ale czytalem że to instaluje się wraz z IE9 a wczoraj własnie instalowałem IE9 RC. Zaznaczam że po restarcie systemu wszystko jest ok tapeta jest taka jak była wczesniej i nic się nie uruchamia. Może to własnie plik znaleziony wczoraj przez windows defender był przyczyną, dlatego że go wczoraj nie usunąłem i dzisiaj sie uruchomil.