Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze sterownikiem IDE Controller - jak usunąć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem ze sterownikiem IDE Controller - jak usunąć (/problem-ze-sterownikiem-ide-controller-jak-usunac-13865-t)



Problem ze sterownikiem IDE Controller - jak usunąć - JohnyByk - 12.02.2011 02:10

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu w menadżerze urządzeń, w zakładce kontrolery magazynu widnieje dziwne urządzenie o nazwie XXXX IDE Controller. Jestem przekonany, że nie jest to urządzenie fizyczne, a najprawdopodobniej jakaś pozostałość po wirtualnym napędzie lub innym podobnym ustrojstwie. Niestety urządzenia nie mogę usunąć - po usunięciu pojawia się ponownie, przyjmując losową nazwę (stąd te XXXX). Proszę o pomoc w usunięciu tego ustrojstwa. Standardowe metody nie działają (Odinstalowanie zwykłe, w trybie awaryjnym, driver cleaner, itp.). Proszę o ewentualne wskazówki. Poza tym Komputer działa poprawnie. Aktualnie wyłączyłem urządzenie, ale chciałbym się go pozbyć Uśmiechnięty.


[Obrazek: magld.png]

System: Windows 7 Home Premium 64Bit
Z góry dzięki za pomoc


RE: Problem ze sterownikiem IDE Controller - jak usunąć - stingear - 12.02.2011 10:34

Sprawdź, jakie rzeczy uruchamiają Ci się ze startem systemu. START -> Uruchom -> msconfig -> Uruchamianie. Daj screena z tej zakładki. Może jakaś aplikacja uruchamiana na starcie odwołuje się do tego urządzenia, co powoduje ponową jego instalację na siłę. Ewentualnym rozwiązaniem może być użycie płyty W7 i uruchomienie opcji naprawy systemu.