Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak połączenia z wifi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak połączenia z wifi (/brak-polaczenia-z-wifi-13820-t)



Brak połączenia z wifi - thermalfake - 10.02.2011 23:24

Witajcie.

Sam teraz potrzebuję pomocy. Otóż do łapek dostałem Tośkę L650-13Q, na niej Win 7 hp 32 postawiony od nowa z recovery czyli kupa niepotrzebnych śmieci. Sprzęt ten posiada moduł sieci bezprzewodowej od Broadcoma 802.11n. Problem polega na tym iż nie jestem się w stanie połączyć z siecią wireless obojętnie czy zabezpieczoną czy nie na tepsowskim Livebox-ie v2.0. Inny wzięty pod rękę lapek współpracuje natomiast ten rzeczony już nie. Tzn znajduje sieci ale już nie jest w stanie się połączyć. Toshiba dorzuciła do zarządzania połączeniami programik o nazwie ConfigFree. Miałem nadzieję, że coś się tam da pogrzebać i zadziała. Więc stworzyłem nowy profil, ustawiłem wszędzie ten sam kanał, autonegocjację prędkości połączenia. Dobrze działa tylko po kablu, dodałem ręcznie sieć. Wywaliłem nawet z procesów tenże program. Gdzie ewentualnie mam szukać przyczyny zapewne w złej konfiguracji oprogramowania zarządzającego połączeniami bo innej możliwości nie widzę.


RE: Brak połączenia z wifi - thermalfake - 15.02.2011 09:11

Problemik rozwiązany.
Otóż w konfiguracji Liveboxa ustawiona jest domyślnie opcja filtracji adresów MAC dla połączeń bezprzewodowych. Działa to tak iż pierwszy podłączany laptop jest wyłączany z reguły dostępu, reszta jest już blokowana. Teraz śmiga aż miło. Dodatkowo po zabezpieczeniu WPA musiałem jednak w centrum sieci i udostępniania ręcznie utworzyć sieć z kluczem.


RE: Brak połączenia z wifi - Portator - 15.02.2011 09:21

Witaj. Z laptopem Toschiba i Livebox TP, miałem całkiem podobnie. Wyłączyłem zupełnie filtrowanie MAC.


RE: Brak połączenia z wifi - thermalfake - 15.02.2011 19:43

Tp w swoich super urządzeniach jak zwykle namieszała, na żadnym do tej pory routerze z prawdziwego zdarzenia w moich rękach nie było włączonej domyślnie filtracji i zawężenia do pierwszego zgłoszonego urządzenia korzystającego w wlan.