Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Duży problem z aktywacją - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Duży problem z aktywacją (/duzy-problem-z-aktywacja-13753-t)



Duży problem z aktywacją - glucik - 09.02.2011 11:00

Postanowiłem zrobić sobie format no i instaluję po formatowaniu system, wchodzę w panel sterowania>system wpisuję klucz produktu i aktywuję i nagle wyskakuje mi że ten klucz nie może zostać użyty na tym komputerze. Próbowałem wpisywać z 30 razy, na 100% wpisuję dobry, dopiero aktywacja telefoniczna pomogła.

Lecz nie chcę za każdym razem dzwonić do m$'a, można to jakoś naprawić ?


RE: Duży problem z aktywacją - bodziulla - 10.02.2011 09:28

Hej.
Niestety nie naprawisz tego. Praktycznie Microsoft już od początku głosił, że aktywacja systemu będzie odbywać się telefonicznie. Gdy masz system z płyty i ponownie instalujesz masz możliwość tylko i wyłącznie raz przy pierwszym aktywowaniu systemu online. Następne to już niestety dzwonienie. Praktycznie nie jest to wielki koszt, problem:
- koszt do 3 pln lub za darmo,
- szybka rozmowa z automatem.
Istnieje możliwość, że zrobisz sobie obraz systemu, który będziesz wykorzystywał potem do reinstalacji i nie musisz dzwonić. Warunek, że jest aktywowanyCwaniak
Pzdr


RE: Duży problem z aktywacją - slawektor - 10.02.2011 09:40

-> [urln=http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Activating-Windows-7-frequently-asked-questions]Aktywowanie systemu Windows[/urln]


RE: Duży problem z aktywacją - glucik - 10.02.2011 18:04

Bodziulla no pomysł fajny Cwaniak chyba tak nawet zrobię- dzięki za pomoc

Sławektor - omówiliśmy sobie sprawę na gg, również dzięki wielkie

Tylko z automatem mogę gadać lecz dzisiaj miałem taki problem że jak wpisywałem klucz instalacji do automatu to tam nawet w tym kluczu miałem błąd. Wpisywałem z 20 razy i nic, dopiero zadzwoniłem do obsługi klienta i jakaś babka poprosiła o pierwszą i ostatnią grupę i tam był gdzieś błąd więc podałem jej cały mój klucz instalacji i dopiero przełączyła mnie na automat który mi podał klucz instalacji.

Tylko problem w tym czy będę musiał dzwonić do obsługi za każdym razem ? czy automat już powinien zadziałać


RE: Duży problem z aktywacją - dejavoo - 14.02.2011 16:49

liczba automatycznych aktywacji jest niestety ograniczona, czesto jest tak ze nawet nie zwracamy uwagi, ze nasz system się ''reaktywowal'' np po update'ach i niestety to zaniza ten limit. aktywacja on line jest tez niemozliwa w przypadku przeniesienia licencji na inny komputer lub tez gdy wymianie ulegly jakies czesci techniczne jak np. procesor.
pozdrawiam, M.