Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
blokowanie się komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: blokowanie się komputera (/blokowanie-sie-komputera-13744-t)



blokowanie się komputera - big93 - 08.02.2011 23:29

Otóż gdy długo nie ma mnie przy komputerze to jakby komputer przechodzi w stan zablokowania. Niby w niczym to nie przeszkadza ale gdy pobieram plik o wielkości przykładowo 1,5gb to trochę czasu pobranie takiego pliku z fileserve czy filesonic zajmuje. Gdy podczas pobierania z pośrednictwem obojętnie której przeglądarki włączy się ten stan zablokowania to po wyjściu z tego stanu pobieranie zatrzymuje się i całość pobrana jest stracona. Moje pytanie: gdzie ustawia się po jakim czasie ma uruchomić się ten stan zablokowania?


RE: blokowanie się komputera - bodziulla - 08.02.2011 23:44

Hej.
Uważam, że przyczyna prawdopodobnie jest w ustawieniach opcji zasilania czyli panel sterowania/ system i zabezpieczenia/ opcje zasilania. Nie wiem jak masz ustawione, ale załóżmy, że "Zrównoważony zalecane". Klikasz na "Zmień ustawienia planu", po czym zobacz czy masz ustawione tryb uśpienia na nigdy. Jeszcze zobacz w opcjach zaawansowanych:
- uśpienie i zaznacz każdą opcję w tym menu na nigdy,
PzdrCwaniak