Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z podłączeniem do sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z podłączeniem do sieci (/problem-z-podlaczeniem-do-sieci-13733-t)



Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 08.02.2011 19:43

Witam. Przeczytałem już chyba wszystkie wątki na większości for odnośnie problemu z siecią niezidentyfikowaną.
Posiadam Windows 7 x64 professional. Oryginalny.

Mój problem jest następujący po podłączeniu kabla sieciowego do karty system wyświetla monit 'trwa identyfikacja' po paru minutach wyskakuje, że sieć jest niezidentyfikowana. Diody na karcie sieciowej się świecą (jedna na zielono, druga mryga na pomarańczowo, czyli tak jak powinno być).

Komputer mam podłączony do rutera kablem i ten problem występuje jedynie gdy chcę się połączyć przewodowo, wi-fi działa bez problemu z tego samego rutera.
Przy podłączeniu komputera bezpośrednio do modemu występuje ten sam problem. Przy podłączeniu kablem nie mogę wejść nawet na ruter. Nie jest to raczej problem z kablem lub z ruterem/modemem, bo przy podłączeniu innego laptopa kablem (system win XP) do rutera problem nie występuje. Resetowałem też wielokrotnie i modem i ruter.

Instalowałem wiele różnych sterowników do karty sieciowej - nic nie pomaga.
Ustawiałem ip na sztywno - też nic.
Odinstalowałem firewalla, wyłączyłem osłony antywirusa, wyłączyłem firewalla windowsowego - dalej nic.

Nie mam już pomysłów w jaki inny sposób można by to naprawić.
Rozwiązywanie problemów systemu windows nie widzi żadnego problemu. Zadowolony
Przedwczoraj wszystko działało bez problemu.

Dodam, że w ostatnim czasie aktualizowałem antywirusa avast! do nowej wersji, może tutaj występuje podobny problem co kiedyś z nortonem?


RE: Problem z podłączeniem do sieci - dhapollo - 08.02.2011 20:11

Witam.

1.nawiąż połączenie na karcie wi-fi
2. podłącz przewód
3. przedstaw wyniki polecenia ipconfig /all


RE: Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 08.02.2011 20:34

Oto zrzut ekranu ipconfig

[Obrazek: ipconfigo.jpg]


RE: Problem z podłączeniem do sieci - dhapollo - 08.02.2011 20:53

Witam ponownie.

Karta po kablu nie pobiera sobie adresu po DHCP (automatycznie), czy kabelek jest 100% sprawny? podmieniałeś na inny?

Spróbuj ustawień statycznych (zakładam że łączysz się z tym samym ruterem)
1. Adres IP 192.168.1.10
2. Maska 255.255.255.0
3. Brama 192.168.1.1
4. DNS 82.139.8.7 oraz 88.156.63.9 (powinno również działać na DNS 192.168.1.1)

Wyłącz IPv6


RE: Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 08.02.2011 21:03

Tak już wcześniej to robiłem tak jak pisałem w pierwszym poście, nic nie pomogło.
Kabel jest sprawny bo inny komputer (z win XP) nie ma problemów z połączeniem na tym kablu.

Dziwne jest to, że nie mogę połączyć się nawet z ruterem.

Próbowałem już chyba większości 'fixów' odnośnie sieci niezidentyfikowanej, nic nie pomogło.

W trybie awaryjnym również sieć jest niezidentyfikowana.

Nawet przy bezpośrednim podłączeniu do modemu jest to samo :/

@edit

3 dni zajęło mi rozwiązanie tego problemu.

Prawdopodobnie było to wynikiem instalacji firewalla Comodo który ingerował w ustawienia karty sieciowej.

Fixem który pomógł mi w tej sytuacji było wpisanie na sztywno adresu sieciowego karty.

Oto jak możemy to zrobic:
1. Klikamy prawym przyciskiem na komputer (lub mój komputer), wybieramy właściwości.
2. Klikamy 'zaawansowane ustawienia systemu'
3. Wybieramy zakładkę 'Sprzęt' i klikamy 'Menadżer urządzeń'
4. Znajdujemy swoją kartę sieciową i klikamy na niej prawym przyciskiem, wybieramy 'właściwości'
5. Wybieramy zakładkę 'Zaawansowane' i szukamy pozycji 'Network Address' ewentualnie 'Adres sieciowy'
6. Zaznaczamy 'Wartość' i w pole wpisujemy '02EF22FD2310'


RE: Problem z podłączeniem do sieci - dhapollo - 08.02.2011 21:14

Opisz swoją sieć


RE: Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 08.02.2011 21:25

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Uśmiechnięty Mam nadzieję, że komuś pomoże moje rozwiązanie. Pozdrawiam


RE: Problem z podłączeniem do sieci - dhapollo - 09.02.2011 14:49

A bardziej się nie dało skomplikować? Ale ważne że działaUśmiechnięty


RE: Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 09.02.2011 19:32

Jednak to rozwiązanie pomogło jedynie doraźnie, po restarcie problem znów wraca :/ nie wiem już o co chodzi...

@edit

Zauważyłem że problem pojawia się tylko podczas gdy hibernuje laptopa, jeśli go zrestartuję wszystko jest w porządku.
Ktoś wie o co może chodzić?


RE: Problem z podłączeniem do sieci - dhapollo - 10.02.2011 16:27

Po wznowieniu spróbuj wyłączyć i włączyć kartę sieciową


RE: Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 10.02.2011 19:09

Nic to nie daje, trzeba znow powtorzyc wpisanie adresu sieciowego. Z reszta za kazdym uruchomieniem komputera wylaczac i wlaczac karte sieciowa nie jest zbyt komfortowe Zadowolony


RE: Problem z podłączeniem do sieci - dhapollo - 10.02.2011 19:24

Nie rozumiem czegoś przed chwila pisałeś ".. Zauważyłem że problem pojawia się tylko podczas gdy hibernuje laptopa ..." to wyłanczaj normalnie kompaUśmiechnięty lub wprowadzaj w stan wstrzymania


RE: Problem z podłączeniem do sieci - Sylwuk - 10.02.2011 21:07

no tak moge go wylaczac ale zawsze hibernowalem, poza tym cos jest nie tak jesli po wyjsciu z hibernacji nie dziala siec Zadowolony Moze ktos spotkal sie kiedys z takim problemem i wie jak go rozwiazac?