Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czy aktualizacja zepsuła system? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Czy aktualizacja zepsuła system? (rozwiązany) (/czy-aktualizacja-zepsula-system-rozwiazany-13659-t)



Czy aktualizacja zepsuła system? (rozwiązany) - pawel5991 - 05.02.2011 22:50

Witam, to mój pierwszy postUśmiechnięty
Mój problem przedstawia się tak iż 3 lutego przyjąłem i zainstalowałem aktualizacje
"Aktualizacja dla systemu Windows 7 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB976902)"
I tu pojawia się problem. Po ponownym uruchomieniu systemu stało się coś dziwnego. Połowę programów nie mogę odtworzyć gdyż wyskakuje mi błąd że system nie może odnaleźć aplikacji chociaż jest w folderze!!

Tak jest ze wszystkimi wcześniej zainstalowanymi programami i grami np nie mogę nawet uruchomić painta!! Nie mogę także uruchomić następnej aktualizacji, a co najgorsze nie mogę włączyć PRZYWRACANIA SYSTEMU bo tak samo nie może odnaleźć plikuZły.
Co mam zrobić czy pozostaje ponowne instalowanie siódemki? Proszę o jak najszybszą odpowiedz i pomoc


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - War_3_ - 05.02.2011 23:38

Jest podejrzenie, że masz rootkita, który jest za stary dla tej łatki Zadowolony
Sprawdź komputer GMER'em i wrzuć loga w znacznikach [code]


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - ihatebuffering - 05.02.2011 23:41

Lub: wkładasz płytkę z Windows 7, bootujesz ją i przywracasz system z narzędzia Napraw.


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - pawel5991 - 06.02.2011 00:00

Laptopa kupiłem odrazu z systemem gotowym do instalacji więc nie mam płytki :-/ Jutro spróbuje to co powiedział WAR_3_


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - ihatebuffering - 06.02.2011 00:33

Możesz pobrać płytę naprawczą (około 300MB), szukaj w google "Windows 7 repair disc"


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - dziki314 - 06.02.2011 09:55

http://cybernetnews.com/windows-7-recovery-disc/Zacieszacz


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - pawel5991 - 06.02.2011 14:05

Zaraz mnie szlak trafi ;/ gmer się nie chce zainstalować bo nie może niby znaleść aplikacji a obrazu płyty nie moge zamontować bo Virtual clone drive nie działa na takiej samej zasadzie jak paint ;/
Czy pozostaje mi ponowna instalacja systemu?
Albo jakby ktoś mi wrzucił jakiś dobry program do odczytywania koniecznie zainstalowanego
Albo jakby ktoś wrzucił instalke z z tym naprawianiem. Byłbym ogromnie wdzięczny


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - ihatebuffering - 06.02.2011 14:53

Ale ten obraz musisz wypalić na płytę, lub zrobić z niego bootowalny pendrive. Jeśli nero i inne programy nie działają, to idź do kumpla, wypal ten obraz na płytę i w domu zbootuj płytkę. Jeszcze bym spróbował może Combofixa, ale jest tylko na systemy 32 bitowe.

Albo, kopiujesz wszystkie ważne dane na partycję D lub inną i uruchamiasz Recovery. Przywróci Ci system do fabrycznego stanu, dane stracisz tylko z partycji C. No chyba, że masz tylko 1 partycję, to lipa.


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - pawel5991 - 07.02.2011 12:33

Mam tą płytkę recovery ale jak ją uruchomić? Wkładam płytkę i uruchamiam ponownie i nic się nie dzieje...


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - dziki314 - 07.02.2011 16:13

BIOS bez tajemnic.Cwaniak


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - pawel5991 - 07.02.2011 17:15

A w 7 jak uruchomić bios xD sory za głupie pytanie ale tego akurat nie wiem ;p


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - ihatebuffering - 07.02.2011 20:12

Bios nie ma nic wspólnego do zainstalowanego systemu operacyjnego. Przeważnie wchodzi się do niego przez kliknięcie DEL przed startem Windows-a. Nie wiem jakiego masz lapka (producent). Podaj producenta i wtedy się sprawdzi.


RE: Czy aktualizacja zepsuła system? - pawel5991 - 08.02.2011 14:57

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i poświęcony mi czas. Oczywiście wszystkim klikne pomógł Uśmiechnięty . Udało mi się naprawić system przez płytkę recovery. Inną niż z linku bo miała prawie 400mb bo była specjalnie pod asus'a.