Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? (/instalacja-na-laptopie-czy-bedzie-dobrze-1365-t)



Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? - Krova - 15.09.2009 16:01

Witam,

Kupiłem sobie dzisiaj Laptopa Asus X61SL - Dual Core 2.0, 4gb ramu, radeon hd4570. Nie ma żadnego systemu operacyjnego, więc stwierdziłem, że wrzucę mu 7 x64. W zestawie z lapem są sterowniki do XP i Visty. Gość w sklepie stwierdził, że przy instalacji 7 mogą być problemy, bo 7 nie miała jeszcze premiery i w związku z tym nie ma do niej sterowników.

Teraz mam pytanie - czy instalacja przebiegnie bez problemów, czy faktycznie może się skaszanić? Czy warto instalować build 7600 jako jedyny OS, a nie jako dodatkowy służący za ciekawostkę? I jak jest w przypadku gier, bo parę pewnie chciałbym nadrobić (Wiedźmin, Stalker) - przy odpalaniu w trybie zgodności ze starszymi Oknami będą dalsze problemy?


RE: Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? - Luke - 15.09.2009 16:23

Myślę, że warto zainstalować Windows 7 jako jedyny system. Build 7600 jest finalną wersją tego systemu, a w większości przypadków, jeśli brakuje sterowników, to można instalować te z Visty. Później możesz ewentualnie zaktualizować je do wersji przenaczonych na Windows 7. Z tego co widzę, to do Twojej karty graficznej jest już sterownik w wersji Beta przeznaczony na Windows 7, tutaj. Uśmiechnięty

Myślę, że będzie dobrze... Cwaniak


RE: Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? - Skymad - 15.09.2009 16:36

Śmiało instaluj x64, w razie problemów to się pobawisz w stery z Visty, tryby zgodności itp i i tak zapewne wszystko będzie działać Zacieszacz


RE: Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? - BarThu - 18.09.2009 10:02

Ja na swoim laptopie zaladowalem Win7 x64 jako jedyny system i smiga calkiem ladnie. Praktycznie wszystkie stery zaladowal sam chociaz wymienilem te do ktorych juz byly wersje pod win7 od producenta.

Jesli masz czysty dysk to laduj Win7 i sprawdz czy wszystko smiga - najwyzej sformatujesz wszystko i zaladujesz inny system lub zaladujesz drugi system i poczekasz az wypuszcza brakujace stery.

//BT


RE: Instalacja na laptopie - czy będzie dobrze? - kwazii - 19.09.2009 14:18

Cytat:I jak jest w przypadku gier, bo parę pewnie chciałbym nadrobić (Wiedźmin, Stalker) - przy odpalaniu w trybie zgodności ze starszymi Oknami będą dalsze problemy?

Miałem przyjemność testować te dwa tytuły na 7100, też x64. Wiedźmina mam nadal zainstalowanego. W przypadku gier raczej nie trzeba bawić się w tryb zgodności. Wszystkie ładnie śmigają, ale np. gdy włączam F.E.A.R., to System Windows (automatycznie) zmienia kolory na podstawowe, (bez aero) gdyż gra nie współpracuje z nowymi okienkami.
Mam nadzieję, że pomogłem Uśmiechnięty