Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: USB działało i przestało działać - kod błędu 43 (/usb-dzialalo-i-przestalo-dzialac-kod-bledu-43-13597-t)



USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - andus - 04.02.2011 02:36

Witam mam problem z USB które przestało działać od tak sobie, komputer stało 2 tygodnie nie włączany, kiedy go odpaliłem mysz i klawiatura które są podłączone pod USB nie wykrywało pokazał się komunikat że mam nieznane urządzenie po zrestartowaniu kompa i po kilku krotnym włożeniu wtyczek do gniazd USB zadziałało jednak następnego dnia już się odwidziało mu działanie tego wszystkiego i nie działa. Gdy podłączam cokolwiek nawet pendrivera pokazuje się dymek nie znane urządzenie, gdy wejdę w opcje pokazuje się napis "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" nie mam pojęcia co mam z tym zrobić.

POMOCY

[Obrazek: 39934326.jpg]

[Obrazek: 24632391.jpg]

[Obrazek: 15991710.jpg]

[Obrazek: 74285321.jpg]

[Obrazek: 35907646.jpg]


RE: USB dziłało i przestało dziłac - War_3_ - 04.02.2011 07:53

Ja bym zaczął od aktualizacji sterowników do płyty głównej, chipsetu i dysków.


RE: USB dziłało i przestało dziłac - wupper - 04.02.2011 07:54

Spróbuj zaktualizować sterowniki USB.Czy próbowałeś podpiąć klawiaturę i mysz pod inne porty ?


RE: USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - thermalfake - 04.02.2011 09:10

Wyłączamy zarządzanie energią dla koncentratorów usb
Panel sterowania -> Manager urządzeń -> gałąź Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> Główny koncentrator USB Właściwości -> zakładka Zarządzanie energią -> odznaczamy "zezwalaj komputerowi na..."
Tak czynimy z każdym koncentratorem i na końcu restart.
Odłączyć też zasilanie (wyciągamy wtyczkę) do całkowitego zaniku napięcia na płycie głównej.


RE: USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - andus - 04.02.2011 11:06

Zrobiłem jak napisałeś thermalfake jednak nic to nie dało niestety. Oczywiście ze sprawdzałem inne gniazda wupper ale też nic to nie dawało ;/


RE: USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - wupper - 04.02.2011 11:18

Odinstaluj stery od wszystkich portów i reset.Po uruchomieniu Windows powinien sam zaktualizować stery...chyba ,że to już tez robiłeś.


RE: USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - stingear - 04.02.2011 11:38

Może być tak, że kontroler od USB siadł i nic z tym nie zrobisz, jeżeli masz płytę na gwarancji, to oddaj ją do serwisu, jeżeli nie, to jeśli chcesz zaoszczędzić, kup poprostu kartę rozszerzeń z portami USB. To wydatek okolo 20-30zł.


RE: USB działało i przestało działać - kod błędu 43 - andus - 04.02.2011 11:54

Też myślę ze to płyta ale miałem taką małą nadzieje że jednak nie. Nic nie pomaga wiec trzeba iść do bankomatu ;p;/

Dzięki za rady