Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak zmienić ikony plików wideo? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Wideo (/wideo-24-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Jak zmienić ikony plików wideo? (/jak-zmienic-ikony-plikow-wideo-13579-t)



Jak zmienić ikony plików wideo? - mezmo - 03.02.2011 18:04

Witam,
Mam problem.
Jak zmienić kształt ikony pliku wideo tak by wyglądały jak ten poniżej na zdjęciu w załączniku?
Od wczoraj wszystkie pliki pochodzące od progDVB zmieniły wygląd na te jak w załączniku u góry. Wcześniej wyświetlały się normalnie tzn w ikonie była widoczna stop klatka pliku wideo.
[Obrazek: wmp.jpg]


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - stingear - 03.02.2011 18:20

Organizuj -> Opcje folderów i udostępniania -> Widok i sprawdź, czy masz NIE zaznaczoną opcję "Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury".
PPM na plik, Właściwości i sprawdź, jaki program jest domyślnie do odtwarzania tych plików.
Spróbuj też zmienić widok poprzez CTRL + rolka myszy.


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - mezmo - 03.02.2011 18:28

(03.02.2011 18:20)stingear napisał(a):  Organizuj -> Opcje folderów i udostępniania -> Widok i sprawdź, czy masz NIE zaznaczoną opcję "Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury".
PPM na plik, Właściwości i sprawdź, jaki program jest domyślnie do odtwarzania tych plików.
Spróbuj też zmienić widok poprzez CTRL + rolka myszy.
Zaznaczałem i odznaczałem "zawsze pokazuj ikony..." niestety to nie pomogło. Przełączałem też programy domyślene bez skutku. Rolka też nie pomogła.


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - stanax - 03.02.2011 18:47

[Obrazek: ieqbtI.jpg]


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - mezmo - 03.02.2011 19:01

niestety nie pomogło


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - stingear - 05.02.2011 00:58

Dzieje się to we wszystkich folderach, czy tylko w jednym? Jeżeli w jednym to spróbuj zmienić jego nazwę i sprawdź jaki efekt to dało.


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - mezmo - 05.02.2011 12:26

(05.02.2011 00:58)stingear napisał(a):  Dzieje się to we wszystkich folderach, czy tylko w jednym? Jeżeli w jednym to spróbuj zmienić jego nazwę i sprawdź jaki efekt to dało.

Tak we wszystkich folderach dla wszystkich plików video z wyjątkiem pliku zwierzęta.wav - przykładowe wideo Windows 7.
Na szczęście dla mnie przywracanie systemu pomogło więc problem został rozwiązany. Prawdopodobna przyczyna problemu to program nero. Cofnąłem system przed ostatnią instalacją nero i teraz wszystkie pliki wideo pokazują już normalne ikony.
Dzięki bardzo za pomoc.
[Obrazek: sha.jpg]


RE: Jak zmienić ikony plików wideo? - stingear - 05.02.2011 13:24

Powodem oczywiście mógł być Nero, a dokładnie odtwarzacz multimedialny Nero Media Player, który namieszał z miniaturami plików wideo.