Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej (/przekreslona-ikona-sieci-bezprzewodowej-13462-t)



Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej - tadpa - 30.01.2011 18:29

Witam,mam na laptopie zainstalowany windows7,obok zegara od dłuższego czasu mam przekreśloną ikonkę sieci bezprzewodowej Wi-Fi (brak dostępu do sieci) lecz internet mam cały czas i inne sieci też znajduję,żadnych przerw w interku nie mam.Nie wiem jak zrobić zeby właściwie mi wyświetlało tą ikonkę?:-/


RE: Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej. - martin1984r - 30.01.2011 20:23

1. Kliknij przycisk Start Menu i wpisz services.msc
2. Znajdź usługę Usługa interfejsu magazynu sieciowego i kliknij prawym myszki na Właściwości
3. Typ uruchomienie ustaw na Automatyczny i zastosuj
4. Znowu kliknij na nią prawym myszki Wszystkie zadania>Uruchom ponownie
5. Odczekaj moment i zobacz czy ikonka zaskoczyła.


RE: Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej. - tadpa - 30.01.2011 21:40

Zrobiłem tak jak napisał martin1984r ale dalej to samo-ikonka przekreślona,a internet działa,po restarcie laptopa dalej tak samo.


RE: Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej. - ihatebuffering - 31.01.2011 22:56

A gdy klikniesz na ikonkę, powinno się włączyć narzędzie do rozwiązywania problemów. Sprawdź czy coś pomoże, lub znajdzie jakieś przyczyny.


RE: Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej. - martin1984r - 31.01.2011 23:25

Możesz przywrócić system do momentu przed występowaniem problemu, inna opcja, odinstaluj sterowniki od wifi z poziomu menadżera urządzeń i ponownie zainstaluj.
Kolejna opcja, uruchom wiersz poleceń (cmd) jako administrator i wpisz następujące komendy :

ipconfig /flushdns

nbtstat -R

nbtstat -RR

netsh int reset all

netsh int ip reset

netsh winsock reset


uruchom ponownie komputer.


RE: Przekreślona ikona sieci bezprzewodowej - tadpa - 03.02.2011 20:15

Powyższa instrukcja nie zadziałała,zrobiłem tak jak pisało i dalej to samo-przekreślona ikonka,natomiast narzędzie do rozwiązywania problemów nic nie pomogło.Zostaje chyba tylko odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterowników wi-fi,ale to w sobotę,wtedy będzie trochę więcej czasu.