Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd csc.exe - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Błąd csc.exe (/blad-csc-exe-13444-t)



Błąd csc.exe - SZOPENRAPU - 30.01.2011 10:47

Witam wszystkich
Podczas zamykania systemu wyskakuje mi taki popup:
Podręczne okno aplikacji: csc.exe - Błąd aplikacji : Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000142). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.
Nie wiem za bardzo do czego przypisać ten csc.exe, na google wszędzie jest o programowaniu w C#. Wiem tylko, że to jest coś powiązane z NET Frameworkiem.
Wczoraj zainstalowałem Virtual PC, ale kiedyś też miałem i takiego błędu nie powodował.
Co jest przyczyną tego popupa? Jak się go pozbyć?
Z góry dzięki za pomoc


RE: Błąd csc.exe - bodziulla - 30.01.2011 12:00

Hej.
W sumie mało danych dałeś, po jakiej aplikacji to się stało i jakie masz apliakcje uruchamiające się, ale poczytaj to:
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=47433


PzdrCwaniak


RE: Błąd csc.exe - SZOPENRAPU - 30.01.2011 12:08

Napisałem, że zainstalowałem ponownie Virtual PC, nic więcej nie instalowałem.
A dokładniej:
Windows6.1-KB958559-x64.msu - Virtual PC
Windows6.1-KB977206-x64.msu - Aktualizacja XP Mode
Co prawda mam Win7 Home Premium, ale jakieś 2 miesiące temu bez problemu zainstalowałem Virtual PC i nie było tego błędu.
Wiem, że to jest składnik NET Framework, sprawdziłem foldery i brakuje mi w 1.0.3705 tego pliku (być może tu występuje problem inicjacji tego pliku)
Aplikacji uruchamiających się mam całe mnóstwo i sprawdzałem, nic do autostartu nie przybyło co mogłoby powodować ten błąd.
W Podglądzie zdarzeń nic nie wyczytałem czego to może być problem.


RE: Błąd csc.exe - bodziulla - 30.01.2011 12:33

Spokojnie nie denerwuj się Cwaniak. Nie wiem co masz na kompie. Czytałeś wątek, napisane jest, że potrafi to zrobić stary sterownik do dźwięku. Nie zawsze musi być to związane z VPC. Być może brakuje Tobie biblioteki net i może po prostu spróbuj ją przeinstalować Cwaniak


RE: Błąd csc.exe - SZOPENRAPU - 30.01.2011 12:45

Denerwuję się, bo nie lubię niespodzianek z komputerem Zacieszacz
Ale zawsze to jakaś dodatkowa wiedza.
Generalnie od zawsze miałem problem z Frameworkiem, wydaje mi się, że spaścili coś podczas instalacji systemu (mam laptopa ze systemem), bo często bywa, że explorer się restartuje po grze typu GTA4, Test Drive Unlimited i wyskakuje okienko z błędem Net Framework.
Nie wiem czy instalować starszą wersję? 1.0, 1.1?
Teraz "oszukałem" komputer i skopiowałem csc.exe razem z konfiguracją z folderu v2.0.50727 do v1.0.3705 i błąd się nie wyświetlił, jednak mimo wszystko ten Framework mnie martwi, bo dalej nie jest tym czym powinien być, pozbyłem się tylko błędu

----------------EDIT---------------------------

Jednak nie, to był jednorazowy sukces, następne zamykanie systemu wykazało to samo


RE: Błąd csc.exe - SZOPENRAPU - 30.01.2011 15:13

Ok, poradziłem sobie sam, do zamknięcia


RE: Błąd csc.exe - ihatebuffering - 31.01.2011 10:02

Napisz w jaki sposób, przyda się dla innych.