Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nietypowe skróty klawiaturowe - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nietypowe skróty klawiaturowe (/nietypowe-skroty-klawiaturowe-13411-t)



Nietypowe skróty klawiaturowe - camelx64 - 29.01.2011 02:46

Witam,

Czy i jak zrobić skrót klawiaturowy do liter z innych alfabetów tzn.: mam trzy litery skandynawskie å ø æ i chciałbym im przypisać odpowiednio skróty klawiaturowe ctrl+alt+ [ ; '

Czy ktoś wie jak to zrobić?

pozdrawiam,


RE: Nietypowe skróty klawiaturowe - thermalfake - 29.01.2011 10:43

Temat trudny bo nie mam pojęcia czy da się to zrobić z pomocą dodatkowego oprogramowania.
Na skróty myślę, że można by tak
Panel sterowania -> Region i język -> Klawiatury i języki -> Zmień klawiatury -> Ogólne -> Dodaj -> Wybieramy Norweski (Bokmal/Nynorsk) i dodatkowo podgląd układu na klawiaturze

[Obrazek: keyboarda.jpg]

Następnie po wybraniu wchodzimy na ostatnią zakładkę Zaawansowane ustawienia klawiszy i przypisujemy skrót do przejścia między układami np

Do Polski (programisty) -> Zmień sekwencję klawiszy -> Włącz sekwencję klawiszy -> Ctrl+0
Do Norweski (xxxx) -> Zmień sekwencję klawiszy -> Włącz sekwencję klawiszy -> Ctrl+1

[Obrazek: keyboard2e.jpg]


RE: Nietypowe skróty klawiaturowe - camelx64 - 29.01.2011 12:03

takie rozwiązanie znalazłem, ale to przełącza cały układ klawiatury, a ja potrzebuję od czasu do czasu trzy lierki Uśmiechnięty


RE: Nietypowe skróty klawiaturowe - thermalfake - 29.01.2011 14:09

Na pewno da się programem KbdEdit, który ma sporo możliwości.