Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Win7 nie widzi drukarki EPSON DX4000 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Win7 nie widzi drukarki EPSON DX4000 (/win7-nie-widzi-drukarki-epson-dx4000-13409-t)



Win7 nie widzi drukarki EPSON DX4000 - Adamuss148 - 29.01.2011 01:49

Witam.
Po zainstalowaniu Win7 Ultimate i wgraniu wszystkich sterowników napotkałem pewien problem. Otóż jako ostatni komponent do PC podłączyłem urządzenie wielofunkcyjne EPSON Stylus DX4000, system znalazł urządzenie sygnalizując to odpowiednim dzwiękiem systemowym. Podczas bezpośredniej instalacji oprogramowania z CD dołączonego do drukarki pojawił sie komunikat o nie znalezieniu sprzętu, ręczne wyszukiwnie także nie przyniosło oczekiwanych rezultatów (DX4000 nie ma na liście). Ściągnięcie najnowszej wersji oprogramowania ze sterownikami ze strony producenta nie pomogło (mimo innego instalatora system dalej nie widzi sprzetu).
Dodam, iż przez ostatni rok z powodzeniem korzystałem z EPSONA DX4000 na systemie operacyjnym Windows Vista Ultimate.

Za wszęlką pomoc będę wdzięczny.


RE: Win7 nie widzi drukarki EPSON DX4000 - thermalfake - 29.01.2011 11:12

Odinstaluj, reset komputera. Najpierw zainstaluj odpowiedni software pobrany dla danego modelu i systemu 32/64 bit, instalator uruchom w trybie administratora (prawoklik myszy na setup i uruchom jako administrator), dopiero później kiedy dopyta podłącz drukarkę.


RE: Win7 nie widzi drukarki EPSON DX4000 - Adamuss148 - 29.01.2011 15:24

Oprogramowanie jak i sterowniki pobieram stąd LINK. Stosując sie do instrukcji thermalfake doprowadziłem do wydrukowania dokumentu z prędkością ok. 1,5min na kartke A4 w kolorze zielonym bądź pomarańczowym, a dokument jest w kolorze czarnym, oczywiście (wszystkie tusze w drukarce są pełne).
Jeśli na liście drukowania DX4000 nie znajdują sie żadne dokumenty do wydrukowania ikonka urządzenia w panelu sterowania - urządzenia i drukarki jest z zielonym ptaszkiem i windows nie może wyszukać problemu. Jeśli zadam jakiś dokument do wydrukowania owszem pojawia sie on na liście i na tym koniec a zielony ptaszek zmienia sie w wykrzyknik w żółtym trójkącie.

Jestem całkowicie bezradny, proszę o pomoc.


RE: Win7 nie widzi drukarki EPSON DX4000 - Adamuss148 - 30.01.2011 02:35

Skoro na Viscie było ok to dlaczego na win7 nie? Proszę o podpowiedź co zrobić aby win7 zobaczyl wkońcu drukarke.