Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
niestandardowa czcionka - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: niestandardowa czcionka (/niestandardowa-czcionka-13400-t)



niestandardowa czcionka - McFemb - 28.01.2011 19:46

Witam. Od kilku dni siedze nad robieniem intro do moich filmikow przez co moj komputer zapelnil sie ogromna iloscia niestandardowych czcionek pobranych z internetu. I teraz mam do Was pytanie czy jest jakis posob by zastosowac je na moim win7?? chodzi mi tu by np. nazwy folderow mialy inna czcionke niz reszta ale zeby nie byla to czcionka standardowa tylko ta pobrana z neta. dobra troche nagmatwalem ale mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi.


RE: niestandardowa czcionka - stanax - 28.01.2011 20:52

Pliki czcionek muszą być True Type(.ttf) Instalujesz, przeciągając ją do apletu Czcionki w Panelu sterowania.
Aby zainstalować czcionkę kliknij prawym przyciskiem myszy czcionkę, którą chcesz zainstalować,
a następnie kliknij polecenie Zainstaluj.

[Obrazek: icpp38.jpg]


RE: niestandardowa czcionka - McFemb - 28.01.2011 21:12

1. tam nie ma opcji zainstaluj
2. czcionka jest zainstalowana i znajduje sie w folderze czcionki
3. nie ma jej do wyboru (personalizuj>kolor okna>zaawansowane ustawienia wygladu> element: ikona< nie ma tam tribala (czcionka ktora chce urzyc) sa tylko standardowe.
nie wiem czy czytales na szybko i nie zrozumiales co napisalem, albo ja zle napisalem i nie mogles sie domyslic o co mi chodzi


RE: niestandardowa czcionka - dziki314 - 28.01.2011 21:48

http://www.groovypost.com/howto/microsoft/add-custom-fonts-to-Windows-7/


RE: niestandardowa czcionka - McFemb - 29.01.2011 10:40

widze ze nie znajde tu pomocy...


RE: niestandardowa czcionka - dziki314 - 29.01.2011 23:35

Z tego co zrozumiałemZniesmaczony to na przykład: chcesz utworzyć nowy folder i podpisać go daną czcionką niestandardową,jeśli tak to nie ma takiej możliwości,bo zmienić na niestandardową czcionkę to nie problem ale ona będzie się odnosić do całego systemu.