Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Usługa Harmonogram zadań napotkała błąd inicjacji RPC (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Usługa Harmonogram zadań napotkała błąd inicjacji RPC (rozwiązany) (/usluga-harmonogram-zadan-napotkala-blad-inicjacji-rpc-rozwiazany-1339-t)



Usługa Harmonogram zadań napotkała błąd inicjacji RPC (rozwiązany) - Milten - 13.09.2009 23:08

Witam.

Jakoś w czerwcu tydzień po instalacji Windows 7 32bit ver 7100 przestała uruchamiać się usługa Harmonogram zadań, przez co defragmentator np. działa tylko poprzez konsolę Cwaniak Nie jest to uciążliwy błąd, tylko ciekawym, dlaczego tak ni z gruchy, ni z pietruchy, zablokowało mi jego możliwość uruchamiania.

Podczas ręcznego uruchamiania wywala mi takie coś:

Usługa Harmonogram zadań napotkała błąd inicjacji RPC w „RpcServerUseProtseq:ncacn_ip_tcp”. Dodatkowe dane: wartość błędu: 87.

Z góry dzięki za odpowiedź Cwaniak


RE: Usługa Harmonogram zadań napotkała błąd inicjacji RPC - Romanek100 - 14.09.2009 05:12

Wirus.


RE: Usługa Harmonogram zadań napotkała błąd inicjacji RPC - Milten - 15.09.2009 17:35

Ale jaki? Bo system czyściutki jak łza, chyba, że muszę coś cięższego wyciągnąć do skanowania i wtedy będę mógł coś stwierdzić.

Kiedyś ponoć na Viście taki błąd wywoływał NOD32, którego mam na pokładzie, ale noda instalowałem zaraz po pierwszym rozruchu Windowsa, a harmonogram padł jakoś po tygodniu...
Ponoć przez zablokowany port 135 też powstawał ten błąd, ale port ten odblokowany mam...

Przejadę później system porządniej, zobaczę, czy coś w nim nie siedzi.

Edit: udało się naprawić ten błąd Uśmiechnięty Znalazłem tą poradę http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/itprovistasp/thread/0c438376-1486-4ae4-9847-2de7a8767f27 W skrócie: trzeba wleźć do regedita, odszukać HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Rpc, zrobić kopie folderu Internet, a następnie wykasować go całkowicie, wraz z zawartością i zrestartować komputer.
No i działa bez problemu Uśmiechnięty