Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problem z internetem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: problem z internetem (/problem-z-internetem-13347-t)



problem z internetem - marta2992 - 26.01.2011 17:10

Witam! Zakupiłam bezprzewodowy internet play online. Wszystko działało poprawnie do dzisiaj. Otoż gdy chce połączyć się z siecią od razu wyskakuje mi komunikat POŁĄCZENIE ZAKOŃCZONO. Przy ikonce zasięgu jest czerwony krzyżyk i napisane brak połączeń. Mam laptop toshiba i win7. Wszystkiego już próbowałamSmutny i dalej nic... Proszę o pomoc. Czy bluetooth i wi fi powinno być włączone?
Proszę o szybką odpowiedź.


RE: problem z internetem - thermalfake - 26.01.2011 17:27

Nie ma znaczenia czy BT i WLAN ma być włączone bo przecież z pewnością korzystasz z modemu na usb.
Zobacz sobie w managerze urządzeń czy ten modem jest wykrywany i czasem po prostu nie ma praktycznie od razu odłączonego zasilania (zdarza się po przestawieniu opcji zasilania dla sprzętu).


RE: problem z internetem - marta2992 - 26.01.2011 19:19

Nic to nie pomogłoSmutny Czy może być to wina po prostu brakiem zasięgu na wsi?


RE: problem z internetem - andrew-jar - 26.01.2011 19:44

Witam
Podłącz modem i sprawdź w menadżerze urządzeń czy coś nie mówi na ten temat.
Drugie sprawa czy modemik podpięty jest pod to gniazdo USB z którego była instalacja?

Pozdrawiam


RE: problem z internetem - marta2992 - 26.01.2011 19:46

Modem jest podpięty w te samo gniazdo. W menadżerze wszystkie urządzenia działają poprawnie. Cały czas jest czerwony x przy zasięgu.


RE: problem z internetem - andrew-jar - 26.01.2011 19:52

Jaki to modem? ewentualnie przeinstaluj go jeszcze raz.

Cytat:Nie powinno mieć znaczenia jaki to port USB
czasami różnie bywa - na Windows 7 i blueconect znam przypadki i tego typu.


RE: problem z internetem - dhapollo - 26.01.2011 20:36

Witam.

Nie powinno mieć znaczenia jaki to port USB. Sprawdź czy ie ma żadnego wykrzyknika MU. Oraz może banał czy w przypadkiem nie wyłączyłeś połączenia?