Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią (/czeste-rozlaczanie-i-ponowne-laczenie-sie-z-siecia-13326-t)



Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - stan1906 - 25.01.2011 19:38

Witam
OD paru dni mam taki problem. Uzywam internetu z wifi na laptopie lenovo Y550. I mianowicie tak co minutę, może dwie internet zostaje odłączony, po czym sam zaraz łączy się z powrotem. Skutkuje to tym, że raz strona internetowa w przelgądarce nie ładuje się, a gdy za kilka sekund znów spróbuję to ładuje się bez problemu. To samo z rozmowami na gadu-gadu. Bardzo często moje wiadomości nie są wysyłane, podczas gdy myslę że są. Zastanawiam się w czym może być problem, skoro do tej pory wszystko było ok. Szybkośc internetu jest taka jak ma być, ponieważ każdy p2p czy inny program ściąga z należytą predkością. Liczę na Państwa pomoc

pozdrawiam stan1906


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - andrew-jar - 25.01.2011 20:36

Witam
Zmień ustawienia karty bezprzewodowej na statyczne.

Pozdrawiam


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - stan1906 - 25.01.2011 20:38

Witam, dzięki za odpowiedz
Można wiedzieć gdzie to ustawić? Szukałem w panelu sterowania, ale nie znalazłem..


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - andrew-jar - 25.01.2011 20:52

Kliknij w "Centrum sieci i udostępniania", po prawej masz: "Zmień ustawienia karty sieciowej", klikasz na kartę PPM i wybierasz "Właściwości" potem oznaczasz protokół TCP/IP v4 i klikasz na "Właściwości".

Pozdrawiam


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - stan1906 - 25.01.2011 21:00

Wszedłem w te ustawienia, dałem właściwości ale niestety dalej nie wiem gdzie ustawić to na "statyczne"

Przepraszam za moją nieporadność..


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - Prezeso - 25.01.2011 23:04

Wejść w ten link:
ftp://serwisbis.pl/Adres_IP/statyczne_ustawienia_ip.pdf
Tu masz krok po kroku wszystko wytłumaczone
Pozdrawiam
Jeśli Ci pomogłem Wciśnij pomógł


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - stan1906 - 26.01.2011 16:53

nie pomogło mi to, ponieważ sprawdzałem na innym laptopie jak tam ma poustawiane, i ma dokładnie wszystko tak jak ja, a jednak działa. dlatego wydaje mi się, że problem nie jest w ustawieniach statycznych karty sieciowej..


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - andrew-jar - 26.01.2011 19:36

(26.01.2011 16:53)stan1906 napisał(a):  nie pomogło mi to, ponieważ sprawdzałem na innym laptopie jak tam ma poustawiane, i ma dokładnie wszystko tak jak ja, a jednak działa. dlatego wydaje mi się, że problem nie jest w ustawieniach statycznych karty sieciowej..

Nie patrz na to że na drugim laptopie śmiga, czy ten drugi ma taką samą kartę bezprzewodową jak i Twój?
Podaj odczyt z ipconfig /all i zmień ustawienia karty na statyczne.

Pozdrawiam

PS. Co do ustawień statycznych kart to jak najbardziej gdy są kłopoty z siecią. Z moich doświadczeń Windows7 ma kłopoty z dynamicznymi ustawieniami (nie zawsze ale...). I tu nie mowa o złej konfiguracji sieci itp, tylko o system chodzi.


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - SnejX - 30.01.2011 17:01

Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek czy Windows nie zarządza oszczędzaniem energii dla tej karty sieciowej (w Menedżer Urządzeń) jeśli tak to wyłącz i sprawdź czy pomogło.

Ew. zmień sterownik na nowszy ew starszy (jeśli już masz najnowszy).


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - dhapollo - 30.01.2011 18:03

witam.

mam pytanie na jakim to systemie się dzieje? czy przypadkiem nie na windows Vista?
na 99% podejrzewa sterownik od karty sieciowej możesz zrobić test. ściągnąć sobie darmowego linuxa i zobaczyć czy będzie tak samo.
Pobrać można stąd http://ubuntu.pl/pobierz.php
Nie obawiaj się tego systemu nie trzeba go instalować działa z płyty więc nic nie namiesza.

@SnejX - nie podejrzewam opcji z zasilaniem ponieważ sam się łączy ponownie (no chyba że laser z myszki wzbudza go). Identycznie miałem przy systemie windows Vista (tylko ten system i to w dodatku oryginał) na XP czy czym kolwiek innym działa w 100%, zmiana serowników nie pomagała, (nowe stare, alternatywne) ale nie bądźmy pesymistami może nie będzie aż tak źle


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - SnejX - 30.01.2011 18:45

wiesz, ja na swoim lapku miałem tak ze bateria była słaba (choć jeszcze trochę mogła pracować) a Windows mi ją wyłączał w celu oszczędzania energii. Dzisiaj już to wiem, ale wtedy się naszukałeeeeeem Uśmiechnięty

spróbować nic nie zaszkodzi, to raptem kilka chwil.


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - dhapollo - 30.01.2011 19:05

Powiem tak wintows to "głupek" (ale za to lubimyUśmiechnięty), linux pokazuje mi jaka jest pojemność baterii a nie tylko stopień jej naładowania.
Przy podłączonym zasilaniu bateria nie nic do pracy lapkaUśmiechnięty ale to inny temat


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - SnejX - 30.01.2011 20:13

(30.01.2011 19:05)dhapollo napisał(a):  Przy podłączonym zasilaniu bateria nie nic do pracy lapkaUśmiechnięty
zasilania nie było, doświadczenie zostało.

(30.01.2011 19:05)dhapollo napisał(a):  ale to inny temat
zgadzam się, dlatego już nie odchodzimy od tematu, czekamy na wyniki


RE: Częste rozłączanie i ponowne łączenie się z siecią - stan1906 - 03.02.2011 17:13

witam
przepraszam za nieobecność ale nie było mnie kilka dni. Zrobiłem to co radził SnejX, w menadżerze było ustawione "zezwalaj na wyłączenie urządzenia w celu oszczędzania energii". Zobaczymy co teraz. Jak to nic nie da to bedę się dalej bawił z tymi statycznymi

pozdrawiam


p.s dhapollo to jest Win 7