Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora - brak dostępu do wbudowanego. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora - brak dostępu do wbudowanego. (/zablokowane-konta-z-uprawnieniami-administratora-brak-dostepu-do-wbudowanego-13307-t)



Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora - brak dostępu do wbudowanego. - zerkol - 25.01.2011 11:32

Witam.
Problem jest następujący.
Znam wszystkie hasła itd...
Ustawiłem blokadę konta po 3 próbach i konieczność odblokowania przez administratora.
Miałem konto z uprawnieniami administratora i je zablokowałem po trzech błędnych próbach wpisania hasła.
Mam jeszcze konto z uprawnieniami użytkownika ale za pomocą jego nie mogę odblokować konta ani aktywować wbudowanego konta administratora.
Ma ktoś jakiś pomysł na odblokowanie konta.
Pozdrawiam.
Windows 7


RE: Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora, No i brak dostępu do wbudowanego. - wupper - 26.01.2011 10:41

Miałem podobny problem jakiś czas temu.Nie mogłem zrobić nic co posiadało kontrolę.Po wertowaniu internetu, sprawdzaniu porad nie natrafiłem na żadną efektywną pomoc.
Z tego co piszesz rozumiem ,że możesz się zalogować do systemu na jednym z kont.
Uruchom wiec w trybie awaryjnym ;-) potem ...Panel sterowania -> Konta użytkowników -> i robisz co chcesz... bo nie działa kontrola ;-)
Możesz zmieniać wszystkie ustawienia wszystkich kont.
Pozdrawiam.


RE: Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora, No i brak dostępu do wbudowanego. - averna - 27.01.2011 22:54

Miałam kiedyś podobny problem i jedyne rozwiązanie, jakie znalazłam, to przywrócenie systemu do punktu przywracania sprzed takiej zabawy.


RE: Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora, No i brak dostępu do wbudowanego. - wupper - 28.01.2011 08:00

Tylko , że funkcja przywracania jest również kontrolowana przez Administratora.W moim przypadku nie działały żadne funkcje które należało potwierdzić jako Admin.Więc nie wiem czy zerkol będzie miał taką możliwość.


RE: Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora, No i brak dostępu do wbudowanego. - Portator - 28.01.2011 08:09

Witaj. Spróbuj w trybie awaryjnym, użyć komendy: net user Administrator/active:yes


RE: Zablokowane konta z uprawnieniami Administratora - brak dostępu do wbudowanego. - Nasa - 15.02.2011 21:01

Moim zdaniem wupper ma rację, uruchom w trybie awaryjnym i usuń hasła Cwaniak Sprawdź swoja konfigurację