Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wybór monitora - porady - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Wybór monitora - porady (/wybor-monitora-porady-13220-t)

Strony: 1 2


RE: Wybór monitora - porady - RufuS - 27.01.2011 09:20

Przeczytaj to, co napisał fourup. Do prac biurowych tylko 16:10.

W tej cenie -> NEC E222W
Ostatecznie sam się na niego zdecyduję.


RE: Wybór monitora - porady - karnov - 20.11.2011 16:02

Witam, chciałbym "odświeżyć" ten temat i poprosić o poradę, od wielu lat pracuje jako programista, spędzam często 8-10h dziennie (z przerwami) przed komputerem. Od około 3 lat pracuję na monitorze EIZO EV2333W i w zasadzie jestem zadowolony ale... przed tym monitorem posiadałem monitor SAMSUNG SyncMaster 971P i ostatnio "odkurzyłem do" podłączając do komputera córki. Przypomniałem sobie w związku z tym że już w momencie zmiany kilka lat temu wydawało mi się iż w/w Samsung był jakiś bardziej "przyjazny" dla oczu - (takie było i znowu jest moje odczucie kiedy mogę obrazy porównać teraz) z tego co pamiętam ten Samsung miał matryce PVA (?) która już wtedy na tyle mi się "podobała" w porównaniu z normalnymi monitorami że szukałem monitora z podobną - zakupiłem EIZO ale w załączonej specyfikacji jest wyłącznie informacja że monitor ma matryce TFT bez wyszczególnienia co wydawało mi się już na początku dziwne. Latka lecą i generalnie mam już problemy z syndromem "suchego oka" i pomyślałem że może warto zainwestować w nowy monitor - tylko czy jest tego jakiś sens - podobno monitor którego używam jest dobry (?) szukałem tu i tam ale ilość informacji jest zniechęcająca więc może ktoś z Forumowiczów mógłby mi pomóc? Zależy mi na ochronie wzroku - myślę że mógłbym wydać na monitor około 3-4K, komputera używam wyłącznie do pracy - programowanie 80%, grafika ok 20%. Będę wdzięczny za pomoc.

Lecho