Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi (rozwiązany) (/nie-moge-doczepic-skrotow-do-paska-narzedzi-rozwiazany-13200-t)



Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi (rozwiązany) - abdul190 - 20.01.2011 23:51

Witajcie.

Wygląda to nastepująco - jak wiadomo koło przycisku start w Win 7 można sobie doczepić swoje skróty do gier, programów etc. Po pierwszym uruchomieniu komputera (wporst ze sklepu) są 3 skróty IE8, Eksplorator plików i bodajże WMP. Niestety te skróty mi nie odpowiadały bo byłem przyzwyczajony do czystego paska z XP. Ale koniec końców zaczęło mi brakować skrótów do najczęściej otwieranych aplikacji, chciałem teraz poprzeciągać swoje programy ale lipa - nie da się.
Krótko, (screen kolegi z W7) powinno byc tak:
[Obrazek: obrazzm.png]

A jak chcę coś u mnie dodać to jest tak:
[Obrazek: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaac.jpg]

Próbowałem z odblokowanym paskiem, zablokowanym, przeciąganiem paska itp ale nic to nie daje, po prostu nic sie nie da tam wrzucic :/

Wie ktoś jak to naprawić?

Pozdrawiam


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi. - krzychowsky - 21.01.2011 00:16

Próbowałes najpierw włączyć grę, a nastepnie zejść na pasek i wtedy przypiać grem klikajac prawym przyciskiem i wybierając "Przypnij ten program do paska zadań"


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi. - abdul190 - 21.01.2011 00:26

Tak, ale po kliknięciu tej opcji nic się nie dzieje, ani po wyłaczeniu gry, ani po ponownym uruchomieniu komputera.

EDIT: W ogóle zauważyłem, że tej funkcji w ogóle nie ma... Pomyliłem ją z inną.
Sprostowanie: tej funkcji co podał kolega wyżej w ogóle nie mam.
Przykładowo podałem w 1 poście screen kolegi i między ikonami MS i MH jest program Ygoow. U mnie po kliknieciu na aktywny program prawym myszy jest tylko zamknij okno, po czym program się wyłącza.


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - bob61 - 24.01.2011 15:33

Czy robiłeś jakieś zmiany w rejestrze,n.p. likwidowałeś strzałki na ikonach pulpitu ?


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - slawektor - 24.01.2011 15:42

Używałeś może programu system ninja ?


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - abdul190 - 24.01.2011 22:50

(24.01.2011 15:33)bob61 napisał(a):  Czy robiłeś jakieś zmiany w rejestrze,n.p. likwidowałeś strzałki na ikonach pulpitu ?

Trafiłeś - usuwałem strzałki przy ikonach (IsShortcut w lnkfile)


slawektor napisał(a):Używałeś może programu system ninja ?

Nic z tych rzeczy, nie mam pojęcia nawet do czego to jest.


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - ihatebuffering - 24.01.2011 23:03

abdul190 jeśli usuwałeś strzałki przez ten właśnie sposób, to nie przypniesz teraz skrótów do paska. Zresztą jeśli korzystałeś z porady na naszym forum, to tam autor tutoriala o tym pisał. Musisz cofnąć zmiany w rejestrze.


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - abdul190 - 24.01.2011 23:58

Możesz dać link do tego poradnika?
Ja robiłem to metodą z pamięci. Pierwszy taki zabieg robiłem na XP 6 lat temu z pomocą gazetki Komputer Świat Uśmiechnięty także teraz po reinstalacji systemu pierwsze co robie zawsze to otwieram rejestr i usuwam IsShortcut w lnkfile. XP'kowi to nigdy nie szkodziło, także nie wiedziałem co się stanie na sevenie, pierwszy raz mam ten system. (a w XP to znam każdą dziure ;d)


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - ihatebuffering - 25.01.2011 12:46

Tutaj masz przez rejestr:
Usunięcie strzałek ze skrótów (tutorial)
tutaj przez program Sunrise Seven, po tym można przyczepiać skróty:
Usunięcie strzałek ze skrótów programem Sunrise Seven(tutorial)


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - abdul190 - 25.01.2011 14:10

Pierwsza metoda mi nic nie da, ponieważ ja nie zmieniałem nazwy IsShrotcut tylko go usunąłem tak jak to zawsze robiłem. (wpis ten usunąłem dość dawno bo jakoś w świeta Bożego Narodzenia)

Druga metoda z Sunrise Seven też nie działa, ponieważ jak zaznaczę opcję "usunięcie strzałek" to i tak to nic nie daje bo w rejestrze nie ma pliku IsShortcut

Chyba, że ktoś mógłby jakoś wyciągnąć ten plik z rejestru i go podesłać jako uaktualnienie rejestru w pliku (*.reg)

EDIT: Albo inaczej, niech ktoś zarzuci screenem z parametrami tego pliku, sam sobie go utwrozę.


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - ihatebuffering - 25.01.2011 14:15

Niestety narazie muszę siedzieć na XP. Nie wiem czy parametry są takie same w XP i Win 7.


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - slawektor - 25.01.2011 14:54

Done -> [urln=http://www.przeklej.pl/plik/lnkfile-rar-0026bk0lb96u]lnkfile .rar[/urln]


RE: Nie mogę doczepić skrótów do paska narzędzi - abdul190 - 25.01.2011 14:57

Dzięki slawektor ale szybciej zauważyłem, że kolega też ma Seven'a i akurat był na pc, także podesłał mi już IsShortcut, niby pisało, że nie można dodać, ale wpis ostatecznie wskoczył do rejestru, użyłem dodatkowo Sunrise Seven i już wszystko śmiga.
Można temat oznaczyć za rozwiązany i zamknąć Cwaniak