Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
WIFI brak połączenia z internetem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: WIFI brak połączenia z internetem (/wifi-brak-polaczenia-z-internetem-13158-t)



WIFI brak połączenia z internetem - scantraxx - 19.01.2011 14:14

Witam

Mam problem z połączeniem sieci wi-fi Sytuacja wygląda tak na pc mam osiedlowego neta, net na kompie działa bez problemu podłączyłem router TP LINK WR740N skonfigurowałem go tak jak w instrukcji (w przeglądarce 192.168.1.1 admin admin quick setup -> Dynamic IP) wszytko git nazwałem sieć, założyłem hasło, ustawiłem kopiowanie mac, włączam laptopa wyszukuje sieci znajduję swoją podłączam się wpisuje hasło i widzę napis

Połączono ale na dole brak dostępu do internetu, nie działa tzw. żółty trójkącik, dodam że siła sygnału znakomita.

Na laptopie mam Win 7 nie mam pojęcia co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Router resetowałem 2 razy.


RE: WIFI brak połączenia z internetem - szymo24 - 19.01.2011 18:11

Mam to samo co ty tylko ja mam net ale po chwili wyjdzie brak dostępu do netu


RE: WIFI brak połączenia z internetem - andrew-jar - 19.01.2011 19:08

Witam
Sprawdź na początek po lanie czy jest internet, jeżeli jest wtedy sprawdź "ipconfig /all" czy otrzymuje IP bramki (połączenie bezprzewodowe).
Możesz również sprawdzić wchodząc w "Centrum sieci i udostępniania" w jakiej lokalizacji jest twoja sieć (wybierz "Sieć domowa").
Jeżeli to nie pomoże przypisz statyczne IP dla karty bezprzewodowej.

Pozdrawiam
(19.01.2011 18:11)szymo24 napisał(a):  Mam to samo co ty tylko ja mam net ale po chwili wyjdzie brak dostępu do netu

Przypisz statyczne IP dla karty bezprzewodowej.


RE: WIFI brak połączenia z internetem - scantraxx - 19.01.2011 22:00

Powiem że nie bardzo to ogarniam, ale załączam ss z ustawien routera i ipconfig z pc z laptopa link niżej:
I pytanie czy to że WAN jest niepodłączony ma znaczenie? Nie znam się na tym ale niby powienien być modem tam podłączony ale kolega mówił że sam ma router bez modemu i ma neta bezprzewodowego.

Moja sieć już wcześniej była w grupie domowej dodam że na lapku działa mi siec sasiada.

http://img222.imageshack.us/g/wanv.jpg/

http://img405.imageshack.us/f/ipconfigallt.jpg/

Byłbym wdzięczny gdybyś opisał ustawienie statycznego ip wiem że w protkole TCP/IP -> właściwości i co wpisać w ip i bramie mianowicie jakie ip na pc a jakie na laptopie.


RE: WIFI brak połączenia z internetem - andrew-jar - 20.01.2011 09:31

Witam

Wszystko po stronie sieci masz OK, lecz źle masz skonfigurowany router a dokładnie WAN.
[Obrazek: wanv.jpg]
Jak widzisz wejście WAN nie otrzymało żadnego adresu.
Cytat:I pytanie czy to że WAN jest niepodłączony ma znaczenie?
Ma znaczenie i to duże, podłącz do niego kabel z sieci osiedlowej i kliknij detect w zakładce WAN.
Z sieci osiedlowej otrzymujesz IP statyczne czy dynamiczne? w razie czego zmień w zakładce.

Pozdrawiam


RE: WIFI brak połączenia z internetem - scantraxx - 20.01.2011 12:21

(20.01.2011 09:31)andrew-jar napisał(a):  Witam

Wszystko po stronie sieci masz OK, lecz źle masz skonfigurowany router a dokładnie WAN.
[Obrazek: wanv.jpg]
Jak widzisz wejście WAN nie otrzymało żadnego adresu.
Cytat:I pytanie czy to że WAN jest niepodłączony ma znaczenie?
Ma znaczenie i to duże, podłącz do niego kabel z sieci osiedlowej i kliknij detect w zakładce WAN.
Z sieci osiedlowej otrzymujesz IP statyczne czy dynamiczne? w razie czego zmień w zakładce.

Pozdrawiam

Zrobiłem tak jak napisałeś, na początku coś z adresem mac i ip wyskakiwało ale uruchomiłem kompa i router na nowo i jeszcze raz skopiowałem mac i wszystko zaczęło działać. Miałem dobrze ustawione WAN wykrył dynamiczne ip więc zostawiłem jak jest wziąłem tylko renew.

Dzięki za pomoc.