Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nagła zmiana kontrastu ekranu ATI Mobility Radeon HD 5470 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Nagła zmiana kontrastu ekranu ATI Mobility Radeon HD 5470 (rozwiązany) (/nagla-zmiana-kontrastu-ekranu-ati-mobility-radeon-hd-5470-rozwiazany-13132-t)



Nagła zmiana kontrastu ekranu ATI Mobility Radeon HD 5470 (rozwiązany) - abdul190 - 18.01.2011 22:52

Witajcie.

Posiadam laptopa Dell Inspiron 17R N7010 i zauważyłem jakies dziwne objawy.
Mianowicie dziś od włączenia komputera, straszcie powiekszył się kontrast ekranu. Powiększył się na tyle, że np jak jest lista gg {8.0} to są one na przemian na jasnożółtym tle i pomarańczowym, było zawsze ok, teraz jest tak, że ta lista się zlewa ze sobą.
Screenów nie daje bo to nie mam sensu, bo kontrast się powiekszył u mnie, także nikt z Was na swoich monitroach tego nie zauważy.
Posiadam kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 5470, DX11 (który od nowości taki był) i najnowsze sterowniki od ATI (IMO te są po angielsku, przez co praktycznie nic tam nie mogę znaleźć konkretnego)

Pogrzebałem w ATI Catalyst Control Center i znalazłem rozwiązanie.
Dla "przyszłych pokoleń" mających ten sam problem i posiadających kartę Radeona, wystarczy zrobić tak jak na screenie Cwaniak

[Obrazek: 91214640.jpg]