Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ustawienia Fabryczne - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Ustawienia Fabryczne (/ustawienia-fabryczne-13071-t)



Ustawienia Fabryczne - Niemczol - 16.01.2011 23:18

Witam serdecznie chciałem się upewnić pewnej rzeczy !

Otóż mam dysk podzielony na 3 partycje
C,D,F

Jeżeli teraz przywrócę system do ustawień fabrycznych czy znikną mi wszystkie dane z dysku D i F ?

To bardzo ważne pytania , jeśli już było to przepraszam

Z góry dziękuje
Pozdrawiam


RE: Ustawienia Fabryczne ! - thermalfake - 16.01.2011 23:24

Zazwyczaj programy odpalające recovery mają możliwość wybrania czy system przywraca się na cały dysk (tworzy jedną partycję, tracisz dane) czy tylko na pierwszą partycję. Nie napisałeś producenta/modelu twego laptopa.


RE: Ustawienia Fabryczne ! - Niemczol - 16.01.2011 23:37

laptop to Acer 5739G , chce to zrobić za pomocą wciśnięcia któregoś klawisza F , na początku gdy włącza się komputer , nie pamiętam który to był klawisz F , bede próbował xD


RE: Ustawienia Fabryczne ! - thermalfake - 16.01.2011 23:50

Alt+f10 odpala ten proces o ile nie było usuwanej ukrytej partycji z systemem lub innej manipulacji z partycjami typu instalowany inny system. Rozumiem, że dla bezpieczeństwa płytki z recovery są zrobione.


RE: Ustawienia Fabryczne ! - Niemczol - 16.01.2011 23:53

oczywiście są zrobione płytki i partycja nie została usunieta


RE: Ustawienia Fabryczne ! - bodziulla - 17.01.2011 00:10

Hej.
W Twoim sprzęcie nie masz się co obawiać co do utraty danych na pozostałych partycjach. Możesz śmiało skorzystać z Alt+F10 i praktycznie sam wybierze partycje C:, bo jak sam wspominasz wracasz do ustawień fabrycznych. Partycja recovery oraz partycja C: są z sobą ściśle powiązane, zależne od siebie odnośnie instalki, przywrócenia systemu itd. Dlatego nie masz się co obawiać i praktycznie śmiało z zamkniętymi oczami możesz to zrobić i nie stracisz danych na pozostałych partycjachCwaniak
Pzdr


RE: Ustawienia Fabryczne ! - Niemczol - 17.01.2011 00:20

serdecznie dziękuje , nie wiem co bym bez was zrobił , dostajesz odemnie duże plusa ;]