Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji (/przywrocenie-windowsa-ze-skopiowanej-partycji-13052-t)



Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - stanek.94 - 16.01.2011 13:02

Witam. Korzystałem z Windows 7 lecz postanowilem wrzucic linuxa. Skopiowalem easeuem partycje z systemem na inny dysk. Teraz chcialbym wrocic na Windowsa. Skopiowałem ta partycje spowrotem i uruchomilem z plytki naprawe systemu. Wpisalem w wierszu polecen

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /scanos

bootrec /rebuildbcd

(niestety 2 ostatnie nie zadziałały) I odpaliłem naprawe systemu podczas uruchomiania. Komputer sie zrestartowal, wyskakuje naprawa i okienko że nie da sie tego systemu naprawic Da sie jeszcze jakos odzyskac tego Windowsa? No wlasnie niestety przy kopiowaniu na 2. dysk zmniejszylem ta partycje. I byla partycja boot ktora miala 100mb. Jej niesty nie skopiowalem.
Ps. Sory za polskie znaki ale nie dziala mi alt


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - bodziulla - 16.01.2011 13:12

Hej.
W Twoim przypadku widzę, że nie masz w ogóle zainstalowanego systemu, jeżeli chodzi o system Windows. Będzie Tobie problematycznie i teoretycznie niemożliwe do zrobienia, ale. Poleceń, których Ty użyłeś nie służą do przywracania systemu z kopii bezpieczeństwa tylko do naprawy systemu już zainstalowanego.
Jeżeli masz płytę z system W7 włóż ją do napędu, w biosie jako first zaznacz cd-rom. Gdy uruchomisz instalkę z płyty będzie opcja napraw. Wtedy korzystasz z opcji napraw i wskazujesz w dalszym postępowaniu z czego chcesz skorzystać do opcji przywrócenia systemu z kopii bezpieczeństwa. Gdy to nie pomoże niestety czeka Ciebie na nowo instalowanie systemu i co za tym idzie tamta kopia będzie niepotrzebna, nieaktualna. Tamtą usuń i utwórz nowąCwaniak
Pzdr


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - stanek.94 - 16.01.2011 13:16

Przeciez napisalem ze uzywalem naprawy systemu z plytki. A gdyby tak zainstalowac system od nowa i podmienic partycje c: ? Chodzi mi glownie o przywrocenie wszystkich programow i ustawien


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - bodziulla - 16.01.2011 13:31

Sorki, że niedoczytałemZadowolony
To teraz zrób instalkę na partycji C: a potem skorzystaj z swojej kopii i ją przywróćCwaniak
Pzdr


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - stanek.94 - 16.01.2011 14:12

Skopiwałem jeszcze raz gpartedem partycje z systemem, odpaliłem z płyty wiersz poleceń wpisałem to co wcześniej, a potem wybrałem naprawę podczas uruchamiania. I działa tylko że jest jeden problem - Przy włączeniu kompa wyskakuje komunikat: "disc boot failure insert system disc and press enter " wtedy muszę włożyć instalke Windowsa i wciskam enter i uruchamia mi sie system. Co zrobić z tym błędem?


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - bodziulla - 16.01.2011 15:38

Pierwsza opcja jaka mi się nasuwa to wejdź w bios i zobacz w zakładce "Advanced" czy jako first boot: HDD-0, second boot: cd-rom a poźniej jak uważasz.Cwaniak
Pzdr


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - stanek.94 - 16.01.2011 20:23

(16.01.2011 15:38)bodziulla napisał(a):  Pierwsza opcja jaka mi się nasuwa to wejdź w bios i zobacz w zakładce "Advanced" czy jako first boot: HDD-0, second boot: cd-rom a poźniej jak uważasz.Cwaniak
Pzdr
Mam tak ustawione. Czy jest na tym forum ktoś kto naprawdę sie zna i wie jak pomóc?


RE: Przywrocenie Windowsa ze skopiowanej partycji - bodziulla - 16.01.2011 21:03

Jest sporo osób jak i również ja. Jak coś spiep..... to potem nie zaznaczaj czy jest ktoś kto się zna. Podaję Tobie możliwości jakie mogą być i staram się wesprzeć a Ty stękasz (za co za swoją niewiedzę). Poniżej masz możliwości jakie mogą jeszcze być:
- uszkodzony dysk, czy widzi go bios, sprawdzenie programem z poziomu Dos,
- możesz mieć poluzowane kable łączące dysk, cd-rom lub na płycie głównej,
- możesz także mieć usunięte pliki odpowiadające za start systemu. Tutaj musisz przeinstalować niestety system od nowa (stawiam na to, bo jak wspoamniałem sam spiep...... sprawę a potem narzekasz). Jak nie wiesz jak masz się zabrać do czegoś to nie rób lub poczytaj najpierw lub przetestuj na maszynie wirtualnej okiZniesmaczony
Pzdr