Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury (/asrock-k10n78m-bardzo-wysokie-temperatury-13036-t)



Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury - wasik72 - 15.01.2011 20:01

Witam was .
Mam problem , nie wiem od czego to zależy ale bardzo często mam tak ,że komputer przegrzeje mi się po kilku minutach
w ciągu np gry w Twierdzę 2 pogram 15 minut nagle czarny obraz i komputer się resetuje .
Potrafi nawet przegrzać się podczas pracy w biosie , wcześniej miałem tak samo . Tylko ,że podkręciłem procesor i było wszystko ok tylko teraz od nowa tak jest . Nie mam tak raczej od braku cyrkulacji powietrza ,bo mam 5 wiatraków w komputerze.

Proszę was o pomoc


RE: Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury - szymo24 - 16.01.2011 09:29

Jaki zasilacz?


RE: Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury - thermalfake - 16.01.2011 11:25

Na początek:
- podaj dokładną konfigurację sprzetu
- reset bios do wartości domyślnych
- otwórz obudowę i posprawdzaj czy podzespoły nie są zabrudzone, wyczyść, popraw montaż, ewentualnie nałóż ponownie pastę
- zainstaluj oprogramowanie do śledzenia parametrów pracy (speedfan, everest, hwmonitor,... jest tego wiele)
- pokaż nam screena co się dzieje w idle
- zainstaluj sobie oprogramowanie testujące pod obciążeniem typu orthos, furmark
- odczytaj jakie są maksymalne wartości podczas testów
- jeśli masz możliwość zmierz napięcia miernikiem 3/5/12V podczas testów
- zrób nawiew na chipset płyty

Coś się przegrzewa ewentualnie zasilacz nie wydolny (duże wachnięcia napięć w obie strony) bądź podajesz zbyt duże papu (napięcie) dla cpu i dlatego tak się dzieje.


RE: Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury - wasik72 - 19.01.2011 19:06

zasilacz Modecom Volcano 850w
Płyta główna Asrock K10N78M
Procesor Amd athlon 7850
Karta graficzna radeon hd 5670 1 gb
Pamięć goodram 2gb
gdy zmniejsze napięcie jest trochę lepiej . dzięki, ale i tak mam 80 C


RE: Asrock K10N78M bardzo wysokie temperatury - thermalfake - 19.01.2011 20:38

Bez podkręcania z wartościamiu domyślnymi w bios temperatura na procesorze nadal wynosi 80st ?
Ściągnij wentylator, wyczyść przesmaruj i załóż na nowo do socketu. Potem organoleptycznie dotknij radiatora czy nie parzy, jeśli podczas grzania jest zimny to masz odpowiedź - niedolega powierzchnia odprowadzająca ciepło.