Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z udostępnieniem drukarki przez sieć wifi z windows XP -Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z udostępnieniem drukarki przez sieć wifi z windows XP -Windows 7 (/problem-z-udostepnieniem-drukarki-przez-siec-wifi-z-windows-xp-windows-7-13031-t)



Problem z udostępnieniem drukarki przez sieć wifi z windows XP -Windows 7 - mepsik - 15.01.2011 16:56

Jak w temacie ,problem polega na tym że mam drukarkę zainstalowaną i podłączoną do komputera stacjonarnego z systemem windows XP , a chcę mieć możliwość drukowania dokumentów pisanych na laptopie z systemem Windows 7 i podłączonym do internetu przez wifi

jak tego cudu dokonać ?


RE: Problem z udostępnieniem drukarki przez sieć wifi z Windows XP -Windows 7 - Nasa - 15.02.2011 21:16

ja mam identycznie.
Drukarke mam podpiętą pod pc z XP, swój laptop mam Win 7.
Więc wchodzisz do panelu sterowania drukarki i PPM na drukarkę zaznaczasz opcję udostępnij ( tu masz nazwę udostępnionej drukarki) i OK.
w 7 wchodzisz w panel sterowania i tam masz dodaj drukarkę - dodaj drukarkę sieciową wtedy sama się wyszukuje, jeżeli jej nie znajdzie to dajesz drukarki nie ma na liście i wpisujesz \\nazwa_komputera_z_xp\\nazwa_udostępnionej_drukarki,


RE: Problem z udostępnieniem drukarki przez sieć wifi z Windows XP -Windows 7 - pietiab - 17.03.2011 18:10

(15.02.2011 21:16)Nasa napisał(a):  ja mam identycznie.
Drukarke mam podpiętą pod pc z XP, swój laptop mam Win 7.
Więc wchodzisz do panelu sterowania drukarki i PPM na drukarkę zaznaczasz opcję udostępnij ( tu masz nazwę udostępnionej drukarki) i OK.
w 7 wchodzisz w panel sterowania i tam masz dodaj drukarkę - dodaj drukarkę sieciową wtedy sama się wyszukuje, jeżeli jej nie znajdzie to dajesz drukarki nie ma na liście i wpisujesz \\nazwa_komputera_z_xp\\nazwa_udostępnionej_drukarki,

Ja zrobiłem jak radzisz i lipa! Cały czas wyskakuje bufor wyłączony a mam ustawiony na auto na obu kompach. A jeszcze ja mam drukarkę podłączoną przez LPT do PC z XP a próbuję z lapka z win7 drukować. No nie wiem jak to ugryźć?


RE: Problem z udostępnieniem drukarki przez sieć wifi z Windows XP -Windows 7 - Nasa - 17.03.2011 20:39

wejdź do panel sterowania/narzędzia administracyjne/usługi-włącz usługę bufor wydruku, a także sprawdź usługę RPC. Najpierw włącz RPC, a potem bufor wydruku ponieważ jest on zależny od RPC.