Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows (rozwiązany) (/nie-mozna-uruchomic-uslugi-centrum-zabezpieczen-systemu-windows-rozwiazany-12987-t)



Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows (rozwiązany) - Negatyw - 13.01.2011 22:18

Witam
Pojawił mi się komunikat w tray'u:
link 1

Przy próbie włączenia usługi mam:
link 2

System przeskanowałem już anti-malware. Coś znalazł i wykasował niby wszystko. Problem jednak pozostał.
W ustawieniach administratora można usługę włączyć, ale po restarcie znów jest WYŁĄCZONA.

Macie jakieś (poza reinstalką) pomysły?

Pozdrawiam
N


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - martin1984r - 13.01.2011 22:28

Naciśnij na klawiaturze Windows logo + R i wpisz services.msc, znajdź na liście Centrum zabezpieczeń, kliknij prawym myszki na to i wybierz Wszystkie zadania>Uruchom ponownie


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - Negatyw - 13.01.2011 22:38

Cześć
Sęk w tym, że mam to nieaktywne:
link

Pozdrawiam
N


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - martin1984r - 13.01.2011 22:44

To wejdź właściwości a Typ uruchomienia ustaw na Automatyczny.


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - Negatyw - 14.01.2011 11:04

Na automatyczny też już ustawiałem - po restarcie się wyłącza i monit w trayu znów się pojawia.

Pozdrawiam
N


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - stingear - 14.01.2011 11:56

Zrób tak, że wyłącz usługę poprzez dwukrotne kliknięcie, otworzy się okno z ustawieniami, kliknij Zatrzymaj, a z listy rozwijanej wybierz Wyłączone. Uruchom ponownie komputer i przywróć usługę w taki sam sposób, czyli wybierz z listy Automatyczne uruchamianie oraz kliknij Uruchom. Spowoduje to zrestartowanie usługi a w rezultacie powinna zacząć działać automatycznie.


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - ihatebuffering - 14.01.2011 14:48

Jeśli to co napisał kolega wyżej nie pomoże, spróbuj przywrócić system jeśli masz to od niedawna. To może być też przez jakiś optymalizator Windows 7 itp typu Sunrise Seven, Tune Up itp. Te programy często wyłączają "niepotrzebne" usługi, chociaż według mnie ta usługa jest na prawdę niepotrzebna.


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - Negatyw - 14.01.2011 20:12

Wykonałem podpowiedzi stingear'a. Niestety nadal mam to samo Smutny
Po uruchomieniu kompa usługa jest WYŁĄCZONA.
Pamiętam, że ten efekt zawdzięczam odpaleniu pliku exe z trojanem. Od tego momentu (po restarcie) mam ten syf.
Tworzenie punktów przywracania mam wyłączone. Krążą pogłoski, że to "wylęgarnia wirusów" - uległem temu mitowi.
Mam za to kopię C zrobioną Axronisem True Image Home 2011 z obrazem na płytach dvd. Będę pewnie na to skazany.
No chyba, że macie jeszcze jakieś PODPOWIEDZI?

Pozdrawiam
N


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - ihatebuffering - 14.01.2011 23:22

Tak mam jeszcze jedną. Usunięcie usługi całkowicie poprzez rejestr, następnie dogranie jej. Z tą wylęgarnią wirusów to mit. A ptk przywracania często, że tak powiem "ratują nam d***". Napisz jaki masz dokładnie system i wersję bitową.


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - Negatyw - 15.01.2011 09:48

Przed przeczytaniem Twojej odpowiedzi, przywróciłem system Acronisem. Robiłem to pierwszy raz w życiu i muszę przyznać, że była to najprzyjemniejsza "reinstalka" Uśmiechnięty Niecałe 10min i winda postawiona. Dobrze, że parę dni temu zrobiłem backup.
A swoją drogą, posiadam Win7 Ultimate 32bit.


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - ihatebuffering - 15.01.2011 13:26

Problem rozwiązany tak?


RE: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows - Negatyw - 15.01.2011 14:05

Metodą obejścia problemu od tyłu, ale rozwiązany.
Oczywiście wielkie dzięki za pomoc! Uśmiechnięty

Pozdrawiam
N